Królewscy grają do końca

12 goli po 80. minucie w ostatnich 11 kolejkach La Ligi

W ostatnich miesiącach Real Madryt dobija przeciwników w końcówkach spotkań, co potwierdzają ligowe statystyki. W ostatnich 11 kolejkach Primera División Królewscy zdobyli 12 bramek po 80. minucie gry. Ostatnie starcie z Gironą nie było wyjątkiem – w 86. minucie do siatki trafił Gareth Bale, a w 91. Cristiano Ronaldo. Seria rozpoczęła się w meczu z Deportivo, gdzie gole w końcówce zdobywali Cristiano (w 84. minucie) i Nacho (w 88.). Później przyszedł mecz na Mestalli, gdzie Los Blancos pokonali Valencię 4:1 między innymi dzięki bramkom Marcelo z 84. minuty i Toniego Kroosa z 89.

Świetna forma Cristiano pozwala mu błyszczeć w ostatnich minutach meczów. Portugalczyk trafił do siatki w 80. minucie spotkania z Realem Sociedad, a bramka w 84. minucie meczu z Eibarem pozwoliła Królewskim wywieźć komplet punktów z Estadio Municipal de Ipurua. Poza CR7 gole w końcówkach spotkań zdobywali też Isco (w 81. minucie z Levante), Karim Benzema (w 92. z Betisem i w 89. z Deportivo Alavés) i Sergio Ramos (w 90. z Leganésem).

Skuteczność Realu Madryt w ostatniej fazie gry mogliśmy podziwiać również w Lidze Mistrzów. W dwumeczu z Paris Saint-Germain Los Blancos zapewnili sobie zwycięstwo na Santiago Bernabéu dzięki bramkom Cristiano (w 83. minucie) i Marcelo (w 86.). W rewanżu na Parc des Princes Casemiro strzelił gola na 2:1 w 80. minucie gry.