Hat-trick Mayorala, asysta Ceballosa [VIDEO]

Hiszpanie pokonali Irlandię Północną

Drużyna Alberta Celadesa mierzyła się dziś z rówieśnikami z Irlandii Północnej. La Rojita udała się do Portadown, gdzie stawką były trzy punkty w eliminacjach do mistrzostw Europy do lat 21. Od pierwszej minuty w barwach Hiszpanów zagrało dwóch zawodników Realu Madryt, Dani Ceballos i Borja Mayoral. Obaj pokazali się z dobrej strony, a ich drużyna wygrała aż 5:3. Cały mecz z ławki rezerwowych oglądał Jesús Vallejo. Dzisiejsze spotkanie prowadził polski sędzia, Bartosz Frankowski.

Już jedna z pierwszych akcji gości pozwoliła pokazać Daniemu Ceballosowi namiastkę swoich umiejętności. Pomocnik występował dziś w roli kapitana i potwierdził gotowość do prowadzenia drużyny już w piętnastej minucie. Posłał bardzo ładne podanie do Mikela Oyarzabala, który stanął oko w oko z Mitchellem i otworzył wynik meczu. Ceballos mógł zanotować jeszcze lepszy start, ale jego uderzenie kilka minut po pierwszym trafieniu wylądowało w bocznej siatce. Błyszczał jednak przede wszystkim w rozegraniu. Mógł zaliczyć jeszcze jedną asystę, ale w znakomitej sytuacji pomylił się Borja Mayoral.

Hiszpanie kontrolowali boiskowe wydarzenia, a przynajmniej do takiego wniosku można było dojść przed upłynięciem 30 minut. Wtedy jednak źle w swoim polu karnym zachował się Mikel Merino i spowodował rzut karny. Kiedy obie drużyny myślami były już w szatni, Oyarzabal wpisał się na listę strzelców po raz drugi. Tym razem dobrym podaniem obsłużył go Mikel Merino, który zrehabilitował się po faulu we własnej szesnastce. Defensywa Hiszpanów nie utrzymała jednak koncentracji i jeszcze przed przerwą La Rojita straciła drugiego gola.

W drugiej połowie na świeczniku od początku był gracz Realu Madryt. Tym razem swoimi umiejętnościami popisał się Borja Mayoral. Napastnik Królewskich w efektowny sposób wykończył podanie Carlosa Solera i uderzeniem piętą wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Hiszpanie po raz kolejny wykazali się rozkojarzeniem w obronie i pozwolili gospodarzom na zdobycie trzeciej bramki. Znów nie trzeba było długo czekać na odpowiedź podopiecznych Celadesa. Choć kolejnego gola strzelił Borja Mayoral, na wyróżnienie zasługuje zachowanie Oyarzabala, który kapitalnym zagraniem stworzył 20-latkowi stuprocentową sytuację. W swojej ostatniej akcji meczu napastnik Los Blancos skompletował hat-trick. Żaden zawodnik nie przeciął dośrodkowania Solera z rzutu rożnego, a akcję zamykał właśnie Mayoral, który chwilę po swoim trzecim trafieniu opuścił boisko.

Hiszpania ma już za sobą spotkania ze wszystkimi rywalami w swojej grupie. Po pięciu potyczkach może pochwalić się kompletem zwycięstw i 16 zdobytymi bramkami. Dziś jednymi z najważniejszych graczy była dwójka z Realu Madryt. Dani Ceballos zanotował asystę, ale pokazał też kilka ciekawych zagrań i na pewno może zaliczyć ten mecz do udanych. Borja Mayoral potwierdził natomiast, że wyróżnia się wśród rówieśników i udokumentował to hat-trickiem. Znakomicie zagrał też Mikel Oyerzabal, który skończył mecz z dwoma trafieniami i asystą. La Rojita pewnym krokiem zmierza do awansu na EURO 2019, które odbędzie się we Włoszech.

Irlandia Północna U-21 – Hiszpania U-21 3:5 (2:2)
0:1 Oyarzabal 15' (asysta: Ceballos)
1:1 Donnelly 30' (rzut karny)
1:2 Oyarzabal 44' (asysta: Merino)
2:2 Donnelly 45'+2' (asysta: Thompson)
2:3 Mayoral 47' (asysta: Soler)
3:3 Lavery 68' (asysta: Sykes)
3:4 Mayoral 75' (asysta: Oyarzabal)
3:5 Mayoral 84' (asysta: Soler)

Skład Hiszpanii: Sivera; Meré, Unai Núńez, Aarón Martín; Mikel Merino; Fabián, Ceballos, Fornals (76' Adama Traoré); Soler, Mayoral (87' Carlos Fernández), Oyarzabal (89' Lato).