Pierwszy dublet Viníciusa w karierze [VIDEO]

Znakomity debiut 17-latka w Copa Libertadores

Gwiazda Viníciusa Júniora coraz jaśniej świeci w Ameryce Południowej. 17-letni zawodnik zanotował dziś w nocy debiut w Copa Libertadores. Flamengo mierzyło się w drugiej kolejce fazy grupowej z mistrzem Ekwadoru, CS Emelec. Choć Brazylijczyk pojawił się na boisku zaledwie 23 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, zdołał przechylić szalę zwycięstwa na korzyść swojego zespołu, który ostatecznie wygrał na wyjeździe 2:1.

Już po dziesięciu minutach Vinícius popisał się indywidualną akcją, w której znalazł miejsce pomędzy kilkoma graczami rywala. Ostatecznie miał też nieco szczęścia, ponieważ piłka po jego uderzeniu odbiła się jeszcze od próbującego interweniować obrońcy. W samej końcówce 17-latek błysnął po raz drugi. Otrzymał podanie do Diego i ze stojącej piłki uderzył lewą nogą pod poprzeczkę. Dzięki tej wygranej Flamengo prowadzi w grupie D i ma cztery punkty po dwóch meczach, ale River Plate i Santa Fe mają do rozegrania jeszcze jedno spotkanie.

– Wyszedłem, by robić to, co robię zawsze. Wiele osób to krytykuje bez żadnego powodu, ale gram i strzelam gole. Dzięki pracy moich kolegów mogłem przesądzić o wyniku meczu – powiedział Vinícius po pierwszym dublecie w profesjonalnej karierze.