REKLAMA
  • polski
  • english

Nie jesteś zalogowany! - Zaloguj się!

reklama

szukaj


 

aktualności

2018.03.13, godz. 17:58, Cover / as.com

Ekspertyza obrony Ronaldo trafiła do sądu

Fot. Getty Images

Sprawa sądowa, a dokładniej rzecz biorąc – podatkowa, Cristiano Ronaldo nie stoi w miejscu. Wynajęta przez Portugalczyka kancelaria Equipo Economico przygotowała ekspertyzę prawną, która trafiła do sądu w Pozuelo. Pismo złożył José Antonio Choclán, a więc były sędzia Krajowego Sądu Karnego i Administracyjnego. Według informacji od Manuela de Vicente Tutora skarga ma być niespójna. Hiszpan to prawnik i jeden z założycieli Equipo Economico ( specjalizuje się w prawie podatkowym, jest inspektorem urzędu skarbowego przebywającym na urlopie). Zarzuty przeciw piłkarzowi mają być „niespójne, nie posiadają żadnej podstawy prawnej”, a to z kolei przełożyło się na „arbitralne korzystanie z kryteriów, sprzecznie z prawem podatkowym”.

Choclán liczy, że taki ruch sprawi, że Mónica Gómez Ferrer zajmie stanowisko w sprawie – to urzędniczka, która nadała administracyjny ruch przypadkowi domniemanego oszustwa podatkowego Ronaldo na kwotę 14 milionów i 700 tysięcy euro.

Obecnie urzędniczka może przyłączyć się do wniosku obrony Cristiano, zarchiwizować sprawę, uwolnić go od drogi karnej, przez którą musiał przechodzić z powodu oszukania skarbówki na prawie pięć milionów euro Leo Messi, wnieść sprawę do sądu najwyższego dla miasta Madryt albo otworzyć przesłuchanie ustne.

Stanowisko Choclána stoi w sprzeczności z kryteriami, jakie przyjął urząd skarbowy, który utrzymuje, że Ronaldo popełnił przestępstwo. Nim sprawa trafiła do prokuratury, była „na stole” u wszystkich ważniejszych urzędników fiskusa. Zapoznała się z nią między innymi Caridad Gómez-Mourelo, to znaczy szefowa komórki do walki z oszustwami. Przed sądem powiedziała: „w więzieniach mamy ludzi, którzy dokonali oszustwa na mniejsze kwoty niż Cristiano”.

REKLAMA

Zobacz inne aktualności powiązane z gorącym tematem Skandale podatkowe

Komentarze

2018.03.13, godz. 21:00, MrKrzysiek97
Nic mu nie zrobią spokojnie ma kasę.
2018.03.13, godz. 19:09, Envio
Tez na poczatku sezonu przez ten temat sie zaciął inne jakie wychodzily na jaw,.. ja to i tak się dziwie ze ten gość tak to ogarnia..i potrafi zaprezentowac sie na boisku.. Smieją sie z Ronaldo ze gosc ma slabą psychike , a podejrzewam ze ma najmocniejszą w calym Realu nie wiem ktory z nim to wszystko na swoich barkach by udzwignal , mam na mysli te sprawy tez wszystkie medialne jakie się wokół niego ciągle dzieją ..
2018.03.13, godz. 18:58, 19Ramos02
Ronaldo wrócił do formy, wrócił temat podatków Cristiano. Pismaki...
2018.03.13, godz. 18:21, Bielec22
czy w każdym poście o Cristiano musi być wpleciony messi? już dalibyście spokój..
2018.03.13, godz. 18:09, Iashi
Dość długo trwa ta sprawa , albo oskarżycielom brakuje argumentów , albo obrońcom ... zobaczymy jak będzie jak okaże się że te zarzuty były bezpodstawne to Ronaldo powinien pozwać ich za straty wizerunkowe na wiele milionów :)

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze!

REKLAMA

archiwum

gorące tematy

profil

Pamiętaj, że sposób wyświetlania Aktualności i Komentarzy zawsze możesz dostosować do swoich potrzeb!

- Twój profil -

reklama

Sklep Realu Madryt

dołącz do nasreklama