Sergio Ramos zszedł z boiska na cztery minuty

Kapitan musiał udać się do łazienki

Dzisiejsze spotkanie Realu Madryt z Eibarem raczej nie będzie rozpamiętywane za kilka tygodni z powodu rezultatu czy postawy jednej z drużyn. Królewscy wygrali 2:1 po trudnym meczu, zgarnęli trzy punkty, jednak na Estadio Municipal de Ipurua miało miejsce jedno niecodzienne wydarzenie. Około 73. minuty, już po wykorzystaniu trzech zmian przez Zinédine'a Zidane'a, Sergio Ramos nagle opuścił boisko i udał się do szatni.

O to wydarzenie spytano trenera na pomeczowej konferencji prasowej. Zizou odpowiedział: „Chyba trochę się obsrał. Zszedł do łazienki na minutę, wrócił, tyle, nic więcej”. Sam zawodnik natychmiast napisał też na Twitterze wiadomość: „Typowo przycisnęło. / Zejście. Wejście. / Powrót do gry. / Bramka drużyny. / +3 / Powrót do domu. / Idziemy dalej!”.

Po czterech minutach kapitan wrócił na murawę i znowu obie drużyny miały po jedenastu zawodników. Królewscy grali przez chwilę w osłabieniu, a na pozycję środkowego obrońcy przesunął się Casemiro. Gdy Sergio Ramos wrócił do gry, dzięki Cristiano Ronaldo potrafili po raz drugi wyjść na prowadzenie i dowieźć dobry rezultat do końca.

Warto zaznaczyć, że kiedy zegar wskazywał minutę 73:58, Sergio rozmawiał chwilę z sędzią, po czym zbiegł z murawy. Dokładnie cztery minuty później wbiegł z powrotem na boisko po tym, jak sędzia jednoznacznym gestem pozwolił mu na wejście. Przez ten czas Casemiro grał jako stoper, a do środka pola przesunięty został Karim Benzema.