Cenne zwycięstwo mimo braku Dončicia

Królewscy pokonali Panathinaikos

Koszykarze Realu Madryt wykonali bardzo ważny krok w kierunku czwartego miejsca w Eurolidze. Pokonali dzisiaj bezpośredniego rywala w walce o tę pozycję – Panathinaikos. Grecy nawiązali rywalizację w pierwszej połowie, ale w drugiej to madrytczycy zaprezentowali się lepiej i przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Królewscy musieli grać bez kontuzjowanego Dončicia, ale poradzili sobie bez niego. Najlepszy mecz w barwach madrytczyków zagrał Causeur. Francuz zakończył spotkanie z dorobkiem 26 punktów. Wtórowali mu Campazzo i Tavares.

Blancos mocno weszli w mecz, wychodząc na prowadzenie 8:0. Grecy jednak szybko odpowiedzieli skuteczną serią rzutów za trzy punkty, dzięki czemu doprowadzili do remisu. Od tego momentu spotkanie się wyrównało. Walka cios za cios trwała do końca drugiej kwarty. Po powrocie na parkiet madrytczycy zaczęli grać lepiej i uciekli rywalom. W zespole Greków najlepszy dzisiaj był James, ale KC Rivers za wszelką cenę starał się pokazać z dobrej strony przed madrycką publicznością. W końcu przez dwa sezony był zawodnikiem Królewskich.

Dziewięć punktów po trzydziestu minutach to była zaliczka, której podopieczni Pablo Laso nie mogli wypuścić z rąk. W żadnym momencie nie zdjęli nogi z gazu i Grecy nie zdołali wrócić do gry. Real Madryt dopisał do dorobku cenne zwycięstwo. Do końca sezonu zasadniczego Euroligi zostało jeszcze pięć kolejek. W następnej serii gier Blancos zmierzą się z drużyną Milano, która o udziale w play-offach może już zapomnieć. Najpierw jednak czas na kolejny Klasyk, tym razem w Lidze Endesa. Królewscy zmierzą się z Barceloną na jej parkiecie i postarają się powtórzyć zwycięstwo, które całkiem niedawno odnieśli nad Katalończykami w Eurolidze.

92 – Real Madryt (19+19+26+28): Randolph (4), Campazzo (15), Carroll (2), Tavares (14), Taylor (6), Causeur (26), Randle (3), Rudy (7), Reyes (7), Ayón (8), Thompkins (0).

75 – Panathinaikos Superfoods (20+17+18+20): Singleton (5), Gist (6), Lojeski (0), Calathes (10), Andetokunmbo (0), Rivers (12), James (23), Payne (5), Denmon (11), Lekavičius (0), Gabriel (3).