Zwycięstwo PSG, dobra forma Di Maríi

Paryżanie pokonali na wyjeździe Troyes

Jeszcze przed 28. kolejką Ligue 1 przewaga Paris Saint-Germain nad drugim Monaco była tak duża, że Unai Emery mógł sobie pozwolić na mnóstwo zmian w jedenastce. Już wczoraj było wiadomo, że Hiszpan pozostawi poza kadrą Kyliana Mbappé, Marquinhosa, Edinsona Cavaniego i Marco Verrattiego. Wystąpić nie mógł też oczywiście Neymar, którego czeka co najmniej kilka tygodni rehabilitacji. Osłabieni paryżanie poradzili sobie na wyjeździe z Troyes i po bramkach Ángela Di Maríi i Christophera Nkunku wygrali 2:0.

W pierwszej połowie gracze PSG bardzo rzadko bywali na swojej połowie. Gospodarze całkowicie się zamknęli i niemal nie wychodzili z okolic swojego pola karnego. Drużyna Emery'ego szybko odzyskiwała piłkę, ale w ciągu pierwszych 45 minut nie była w stanie pokonać dobrze spisującego się między słupkami Erwina Zelaznego. Bardzo aktywny był Ángel Di María, który regularnie testował bramkarza posiadającego polskie obywatelstwo. To właśnie Argentyńczyk na początku drugiej połowy otworzył wynik meczu. Gospodarze popełnili kolejny błąd przy wybiciu piłki, a Fideo bez problemu wykończył dobre zagranie Juliana Draxlera.

Wynik nie był najważniejszą rzeczą dla paryżan, dlatego Emery dość szybko postanowił zdjąć z boiska Di Maríę i Adriena Rabiota, którzy prawdopodobnie wystąpią we wtorek od pierwszej minuty. Co ciekawe, pod nieobecność Neymara, Cavaniego i Mbappé na środku ataku grał Draxler. W drugiej połowie na murawie pojawił się między innymi Dani Alves, który w 77. minucie dograł do Christophera Nkunku. 20-latek wykorzystał całkowitą bierność defensorów Troyes i podwyższył prowadzenie PSG. Przy podaniu Brazylijczyka był jednak na spalony, ale sędzia liniowy nie podniósł chorągiewkę.

PSG zaliczyło udany mecz, jednak nie ma wątpliwości, że za trzy dni na Parc des Princes zagra zupełnie inna drużyna. Bardzo dobrą formę potwierdził Ángel Di María, świetnie w środku pola spisywał się Lassana Diarra, który także może we wtorek zagrać przeciwko Realowi Madryt. Unai Emery oszczędził jednak kilku bardzo ważnych zawodników, dlatego potyczka z Troyes nie będzie wyjątkowo wiarygodnym materiałem do analizy dla sztabu szkoleniowego Królewskich. W Paryżu ciągle trwa wyścig z czasem – ciągle nie wiadomo, czy we wtorek do gry wrócą Mbappé i Marquinhos.

Troyes AC – Paris Saint-Germain 0:2 (0:0)
0:1 Di María 47' (asysta: Draxler)
0:2 Nkunku 77' (asysta: Alves)

Skład PSG: Areola; Meunier, Silva, Kimpembe, Kurzawa; Lo Celso (79' Weah), Lass, Rabiot (61' Motta); Di María (57' Alves), Draxler, Nkunku.