/ marca.com

BBC wraca po niemal dwóch latach

Każdy z zawodników strzelił gola z Deportivo Alavés

W meczu 25. kolejki La Ligi Real Madryt pokonał na Estadio Santiago Bernabéu Deportivo Alavés 4:0 dzięki dwóm bramkom Cristiano Ronaldo oraz trafieniom Garetha Bale’a i Karima Benzemy. Po raz ostatni każdy zawodnik z tercetu BBC strzelił gola w tym samym meczu niecałe dwa lata temu – 16 kwietnia 2016 roku, kiedy ekipa Zinédine’a Zidane’a pokonała na wyjeździe Getafe 5:1.

Dokładnie po 680 dniach Cristiano, Bale i Benzema trafili do siatki w tym samym spotkaniu. Jeśli spojrzymy na kalendarz, to wydaje się, że to bardzo długi okres czasu, jednak trzeba wziąć pod uwagę, że Królewscy nie rozegrali zbyt wielu gier, w których BBC spędziło na placu gry pełne 90 minut.

Mecz z Deportivo Alavés to pierwszy taki przypadek od 13 grudnia 2015 roku, kiedy BBC zagrało od 1. do 90. minuty. Wówczas ofensywne tridente Los Blancos rozegrało całe spotkanie z Villarrealem, które zakończyło się zwycięstwem Żółtej Łodzi Podwodnej 1:0.