Oceny zawodników po meczu z Leganés

Jak grali nasi?

Real Madryt wygrał na wyjeździe z Leganés 3:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, Klatus, Kristobal, Leszczu, Mateo i Piwwwko. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 626 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 50 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrywa Krwawy Paulek. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy ([email protected]).

Kiko Casilla
Zaczynał już nieco rdzewieć na ławce rezerwowych. W lidze nie grał od listopada ubiegłęgo roku, a z występów pucharowych pozbawiło go właśnie Leganés. Casilla dobrze się spisał. Przy golu zrobił, co mógł, ale nie miał żadnych szans, by pomóc w uniknięciu trafienia na 0:1. W drugiej połowie stanął na wysokości zadania i obronił uderzenie Beauvue z bardzo małej odległości.
Daniel Carvajal
Sporadycznie bywał w ataku, ponieważ prawe skrzydło w ofensywie wziął na siebie Lucas. Zadanie Carvajala było zatem nieco ułatwione – miał on dbać przede wszystkim o tyły i to mu się udało. Omar Ramos nie miał wiele do powiedzenia, co oznacza że Carvajal zanotował poprawne zawody.
Raphaël Varane
Francuz zaliczył dobry występ i miał okazję zaprezentować swoją szybkość. Zachował koncentrację niemal przez cały mecz, przegrał z Beauvue tylko jeden pojedynek. Dla niego był to jednak mecz bez większej historii.
Sergio Ramos
Pod nieobecność Cristiano to on wykonywał rzut karny i ustalił wynik meczu. W defensywie mogło być nieco lepiej – to właśnie kapitan zaspał przy golu Bustinzy. Otrzymał też żółtą kartkę, która wykluczy go z potyczki przeciwko Deportivo Alavés na Santiago Bernabéu.
Theo Hernández
Słabo zaczął mecz i już w szóstej minucie miał udział przy trafieniu dla rywala. Trudno jednak szczególnie go obwiniać – co bowiem obrońca, mający przed sobą piłkę i stojący na linii bramkowej ma zrobić, jeśli nie po prostu wykopać ją przed siebie? Theo nie opuszcza pech i choć w pierwszej połowie błędy w obronie czy współpraca z Asensio nie nastrajały optymizmem, po przerwie było już dużo lepiej. Pod nieobecność Marcelo może nieco złapać wiatru w żagle i nabrać pewności siebie.
Casemiro
Kolejny dość nieregularny mecz Brazylijczyka, ale na szczęście ze znacznie lepszymi efektami. Zdobył bramkę po świetnej akcji drużyny, zaliczył też asystę. Zdarzało mu się w głupi sposób tracić piłkę, ale przewaga plusów nad minusami jest oczywista. Był zwykle tam, gdzie być powinien i skutecznie wspierał stoperów w obronie.
Mateo Kovačić
Nareszcie nie unikał gry, szukał piłki, a piłka szukała jego. To właśnie podanie Chorwata było najważniejszym zagraniem przy trafieniu Lucasa, a w końcówce to właśnie jego rajd zakończył się rzutem karnym dla Królewskich. Starał się łamać defensywę rywala charakterystycznymi rajdami i zanotował najlepszy występ w 2018 roku.
Isco
Nie można odmówić mu ambicji, jednak mimo wielu kontaktów z piłką w pierwszej połowie nie miał dużego wpływu na mecz. W drugiej połowie wyglądał na nieco zmęczonego, stracił sporo piłek i nie zawsze podejmował optymalne decyzje.
Lucas Vázquez
Kolejna szansa, w której pokazał, że zasługuje na wyjątkowe uznanie Zidane'a, który niemal bezgranicznie ufa wychowankowi. Lucas otworzył wynik meczu, potem zaliczył asystę przy trafieniu Casemiro. Nikt nie wypracował partnerom tylu okazji co on, a przecież trzeba też podkreślić jego pracę w obronie. Skarb, bez którego trudno wyobrazić sobie ekipę Los Blancos.
Karim Benzema
Jego wpłw na grę Realu Madryt można zobaczyć na podstawie pierwszej bramki. I właśnie tak Benzema grał wczoraj, choć niestety skutek tego typu wyjść do piłki nie zawsze był taki jak w 11. minucie. Miał udział przy dwóch trafieniach, ale ostatecznie sam skończył mecz bez żadnej zdobyczy. W drugiej połowie, tak jak większość zawodników Królewskich, wyglądał już gorzej. W 76. minucie w jego miejsce pojawił się Gareth Bale.
Marco Asensio
Zakończył mecz bez gola i asysty, co w porównaniu do kilku poprzednich występów można traktować jako mały niedosyt, jednak młody Hiszpan zaliczył udany mecz. Na początku spotkania był motorem napędowym Los Blancos i sprawiał obrońcom Ogórków mnóstwo kłopotu. Ostatnimi występami nie dał Zidane'owi wyboru – w Paryżu od pierwszej minuty musi zagrać właśnie on.