Kolejny gol Viníciusa [VIDEO]

Brazylijczyk nie zwalnia tempa

Vinícius Júnior nie zwalnia tempa. Flamengo wystąpiło wczoraj w finale Taça Guanabara, czyli turniej piłkarskiego organizowanego od 1965 roku przez Federację Piłkarską stanu Rio de Janeiro. Jest to pierwsza runda Campeonato Carioca – mistrzostw stanu Rio de Janeiro. Najpopularniejszy klub Ameryki Południowej wygrał 2:0 z Botafogo z Boavistą i sięgnął po trofeum.

Flamengo miało w pierwszej połowie spore problemy ze sforsowaniem obrony rywali, ale wszystko odmieniło się w drugiej odsłonie, a konkretnie po godzinie gdy, gdy na boisku pojawił się Vinícius. Młody Brazylijczyk w w 63. minucie zmienił Lucasa Paquetá, a dwie minuty później jego klub prowadził już 1:0 – samobójczą bramkę zdobył Kadu Fernandes. Flamengo nie zadowoliło się jednak jednym golem i dalej napierało na rywali, aż w 78. minucie do siatki trafił Vinícius. 17-latek idealnie wyszedł na pozycję w polu karnym i nieczystym strzałem skierował piłkę do siatki. To już jego kolejne trafienie w tym roku, bo tydzień temu popisał się kapitalnym uderzeniem zza pola karnego, po którym piłka wylądowała w okienku bramki, a Flamengo wygrało 3:1 z Botafogo w półfinale.

Vinícius został piłkarzem Realu Madryt w maju ubiegłego roku, ale oba kluby uzgodniły jednak wstępnie, że atakujący zostanie we Flamengo do lipca 2019 roku, choć Los Blancos zastrzegli sobie możliwość wcześniejszego sprowadzenia go do Madrytu. W stolicy Hiszpanii wszyscy bacznie przyglądają się rozwojowi młodego zawodnika, a ten w grudniu zwiedzał już miasto, w którym przyjdzie mu zamieszkać i obserwował z trybun Santiago Bernabéu przegrany Klasyk.