Koszykarze w finale Pucharu Króla!

Pewne zwycięstwo z Tenerife

Już tylko jeden krok został do obrony tytułu w Pucharze Króla. Dzisiaj koszykarze Realu Madryt pokonali Iberostar Tenerife i awansował do finału. Wydłużyli przy tym serię zwycięstw z rzędu w tych rozgrywkach do czternastu, co jest nowym rekordem. Dobrą informacją jest również powrót do meczowej kadry Gustavo Ayóna, chociaż ostatecznie Meksykanin nie pojawił się na parkiecie. Tenerife była debiutantem na tym szczeblu Pucharu Króla. Kanaryjczycy postraszyli Królewskich w pierwszej połowie spotkania, lecz później musieli uznać wyższość bardziej doświadczonych rywali.

Przez pierwsze dziesięć minut Real Madryt miał problemy z przejęciem kontroli. Zawodziła skuteczność i mogły się pojawić obawy co do dyspozycji podopiecznych Laso. Jedenaście punktów na kwartę to wynik bardzo słaby. Po przerwie sytuacja się nie poprawiała. Dopiero pod koniec drugiej części spotkana udało się zmniejszyć stratę. Kanaryjczycy po połowie meczu mieli na koncie jeden punkt więcej. Na szczęście po zmianie stron sytuacja zaczęła wyglądać pomyślnie dla graczy ze stolicy. Odzyskali prowadzenie i zaczęli budować przewagę, której nie oddali już do końca.

Tenerife w drugiej połowie spotkania wyglądało blado na tle Realu Madryt. Królewscy są zespołem z ogromnym doświadczeniem w tych rozgrywkach. Sięgali po tytuł w ostatnich czterech edycjach, a łącznie mają na koncie 27 tryumfów. Trudno nawet zestawiać taki dorobek z osiągnięciami Kanaryjczyków, którzy pierwszy raz zdołali awansować do półfinału. Podopieczni Pablo Laso mogą teraz ze spokojem oczekiwać na rozstrzygnięcie drugiego półfinału. Zmierzą się z nich Gran Canaria (gospodarz turnieju) i Barcelona. W finale zatem możliwy jest Klasyk. Finał odbędzie się jutro o godzinie 18:30. Madrytczycy mogą już odpoczywać przed tym starciem, a ich rywale dopiero powalczą o możliwość gry w najważniejszym spotkaniu.

59 – Iberostar Tenerife (19+19+11+10): Tobey (14), Ponitka (8), Ambromaitis (4), Vasileiadis (0), San Miguel (5), Bassas (0), Vázquez (16), Allen (0), Beirán (4), White (8), Borg (0).

77 – Real Madryt (11+26+19+21): Causeur (7), Campazzo (6), Tavares (4), Thompkins (13), Taylor (1), Randolph (2), Rudy (13), Mačiulis (0), Carroll (14), Reyes (0), Dončić (17).