REKLAMA
  • polski
  • english

Nie jesteś zalogowany! - Zaloguj się!

reklama

szukaj


 

aktualności

2018.02.13, godz. 07:45, Klatus

Zizou postawi na tych, którzy grali najwięcej

Fot. Getty Images

Już jutro Królewskich czeka najważniejszy mecz tego sezonu. Mecz, który może zaważyć na przyszłości wielu piłkarzy, trenera, a nawet całego klubu. W środę wszystkie ręce zostaną położone na pokład, lecz Zinédine Zidane będzie mógł posłać do boju tylko jedenastu wybrańców, a ci będą musieli dać z siebie wszystko, by uratować nie tylko samych siebie, ale też cały Real Madryt.

Wyjściowa jedenastka nie powinna być dla nikogo żadną tajemnicą i trudno w ogóle prowadzić na jej temat jakiekolwiek dywagacje, ponieważ wydaje się być znana od kilkunastu tygodni. Jeśli na dzisiejszym treningu nie dojdzie do żadnej nieprzyjemniej niespodzianki, Zizou powinien postawić w bramce na Keylora Navasa, przed którym wystąpią Nacho, Raphaël Varane, Sergio Ramos i Marcelo. W pomocy zagrają Casemiro, Luka Modrić i Toni Kroos. Z kolei odpowiedzialność za zdobywanie bramek spadnie na barki tercetu BBC.

Aż ośmiu z jedenastu piłkarzy, którzy powinni wybiec na Santiago Bernabéu w meczu z PSG, ma w nogach najwięcej minut w tym sezonie. Są to Casemiro, Kroos, Nacho, Marcelo, Cristiano, Modrić, Keylor i Varane. Dziewiąte miejsce w klasyfikacji tych, którzy grali najwięcej, należy do Daniego Carvajala, ale Hiszpana zabraknie nawet w kadrze, gdyż UEFA zawiesiła go na dwa mecze. Dziesiąte miejsce zajmuje Ramos. A na dalszych pozycjach są Benzema i Bale, na których też postawi w środę Zizou, a ich mniejsza liczba minut wynika przede wszystkim z kontuzji, z którymi zmagali się na przestrzeni całego sezonu.

W tym sezonie Królewscy mają już za sobą 39 spotkań we wszystkich rozgrywkach i w kadrze nie ma piłkarza, który byłyby choć blisko rozegrania takiej liczby meczów. Co ciekawe, nie w niej też gracza, który zanotowałby choćby 70% z wszystkich możliwych minut. Takie liczby pozwalają przypuszczać, że sztab szkoleniowy odpowiednio zarządzał siłami zawodników i regularnie rotował składem, choć nie do końca znalazło to odzwierciedlenie w wynikach – szczególnie w La Lidze i Pucharze Króla.

Klasyfikacja kanadyjska – Real Madryt – wszystkie rozgrywki
Lp.ZawodnikMeczeMinuty% rozegranych minut
1.Casemiro29252868,86%
2.Toni Kroos28246967,26%
3.Nacho29246067,01%
4.Marcelo28245466,85%
5.Cristiano Ronaldo28245066,74%
6.Luka Modrić29239265,16%
7.Keylor Navas25235465,12%
8.Raphaël Varane26234663,91%
9.Dani Carvajal26230962,90%
10.Sergio Ramos25230362,73%
11.Isco32207556,62%
12.Karim Benzema25190551,89%
13.Marco Asensio33184450,23%
14.Lucas Vázquez33158643,20%
15.Kiko Casilla14131735,88%
16.Gareth Bale20127134,62%
17.Theo Hernández15103528,19%
18.Achraf Hakimi13102027,79%
19.Mateo Kovačić1890124,54%
20.Borja Mayoral1983122,64%
21.Marcos Llorente1379421,63%
22.Dani Ceballos1672818,83%
23.Jesús Vallejo757015,53%

Zaskoczenie może stanowić fakt, że najwięcej rozegranych meczów mają na swoim koncie… Marco Asensio i Lucas Vázquez, którzy choćby przez minutę przebywali na boisku w 33 spotkaniach, a tuż za ich plecami jest Isco, który ma ich 32. Liczby te wyglądają szokująco przede wszystkim dlatego, że to właśnie o Isco i Asensio mówi się najczęściej, że dostają za mało szans na grę. Nieco inaczej wygląda jednak to, gdy przyjrzymy się, ile czasu spędzają średnio na boisku.

Starszy z Hiszpanów gra w jednym meczu średnio przez niecałe 65 minut, a młodszy przez niecałe 56 minut. Jeszcze gorzej prezentuje się w tym względzie Lucas, który zbiera średnio 48 minut na mecz. Można jednak zastanawiać się, czy tak krótki czas spędzany na murawie wynika z tego, że trener woli posyłać ich do gry z ławki, czy po prostu z tego, że żaden z nich nie jest gotowy na regularną grę od początku do końca. W tym względzie najlepsi są oczywiście dwaj bramkarze, a także Ramos i Varane – gdy znajdują się już na boisku, praktycznie zawsze grają od deski do deski.

REKLAMA

Zobacz inne aktualności powiązane z gorącym tematem Liga Mistrzów 2017/18

Komentarze

2018.02.13, godz. 15:33, kinio1313
Na pewno u bukmacherów obstawiać over 3,5 :-P
2018.02.13, godz. 13:24, ramadeco
Real 2:4 PSG
2018.02.13, godz. 13:04, Grzeslawik
PSG nie wybaczy nam błędów w obronie których w tym sezonie jest plaga.
2018.02.13, godz. 13:03, Grzeslawik
Niestety ale nie ogramy ich. Choć serce chciałoby inaczej. Nie zawsze idzie świetnie w lm. Najlepszym przykładem był mecz z Tottenham. To nie jest ta drużyna co rok temu czy pół roku temu.
2018.02.13, godz. 12:58, pitun2410
Szkoda, że nie na tych, którzy są w najlepszej formie. Wtedy Benzema znalazłby się na trybunach...
2018.02.13, godz. 12:53, Mermor
A ja myślałem, że stawia się na tych, co grają najlepiej...Widać się nie znam. :)
2018.02.13, godz. 12:32, mati2005krolewski
ja powiem tak jakby niektorzy nibyfani realu z tej strony trenowali real zamiast zidane`a to by chyba w ogole oddali walkowerem ten dwumecz

ja wierze w naszych damy rade i nie ma sie co bac, jesli ktos ma rozwalic szejkow to kto to moze lepiej zrobic niz poprzedni zwyciesca ligi mistrzów?

HALA MADRID
2018.02.13, godz. 11:27, Uberaman
PSG to rozbrykana banda gwiazdeczek o grubych portfelach. Jak im wychodzi to idzie to oglądać ale wystarczy kilka "pudeł", jakaś durno zdobyta kartka - ostatnio nawet czerwona i z PSG mamy chaos i agresję, bezradność i brak jakiejkolwiek koncepcji do gry. Zaczynają się bezsensowne dryblingi pt "sam kiwne wszystkich bo jestem gwiazDOM!".

Doświadczenie naszych filarów będzie kluczowe a wsparcie ZZ z ławki nieocenione w tym dwumeczu.
2018.02.13, godz. 11:24, marcus22
adamjnz
Zagra bo przecież Carvajal pauzuje....
Czyli Bale się jutro nie łapie do składu tak;) skoro grają ci co mają naj min to skład: Navas - Nacho, Ramos, Varane, Marcelo - CKM, Isco Ronaldo i Coco
Ahahahah ale będzie jutro nerwowka!!!!
2018.02.13, godz. 11:21, szczur
Uberaman
100% prawdy. Jedna porażka ( pierwsza od 5 lat w fazie grupowej LM!!) z Tottenhamem tego nie zmieni.
2018.02.13, godz. 11:11, MrKrzysiek97
No to raczej pewne.
2018.02.13, godz. 11:02, CYKA BLYAT
Czekam na ten pogrom, kusi żeby w stsie postawić na 4:0 dla psg
2018.02.13, godz. 11:00, Uberaman
W LM zupełnie inny zespół. Przejdą PSG dzięki doświadczeniu i woli uratowania sezonu.
2018.02.13, godz. 10:58, ksieciuniu
@adamjnz
Że niby najlepsza 9 na świecie miała jutro nie zagrać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
2018.02.13, godz. 10:14, adamjnz
W sumie caevajal zwalnia mu miejsce... Czar prysl
2018.02.13, godz. 10:13, adamjnz
Benzema jest na 12 pozycji czyli nie zagra jutro? :D
2018.02.13, godz. 10:02, orlen47
Nacho prawdziwi madridista czy on kiedykolwiek złapał jakiś uraz ? genialnie przygotowany fizycznie i taktycznie i co najwazniejsze nie marudzi. szkoda ze jest tak niedoceniany
2018.02.13, godz. 09:02, Laxman
Logiczne. W końcu ci, co grają najwięcej, są najlepsi... prawda?

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze!

REKLAMA

archiwum

gorące tematy

profil

Pamiętaj, że sposób wyświetlania Aktualności i Komentarzy zawsze możesz dostosować do swoich potrzeb!

- Twój profil -

reklama

Sklep Realu Madryt

dołącz do nas



reklama