Oceny zawodników po meczu z Realem Sociedad

Jak grali nasi?

Real Madryt pokonał Real Sociedad 5:2. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, Klatus, Leszczu i Mateo. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 572 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 50 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrywa Przemeks5. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy ([email protected]).

Keylor Navas
W pierwszej połowie nie miał nic do roboty i był jednym z wielu obserwatorów tej potyczki. Pierwsze celne uderzenie rywali poskutkowało golem, co mogło zirytować bramkarza. Nie miał jednak wiele do powiedzenia ani przy Bautisty, ani Illarry. Zanotował bardzo spokojny, ale też trudny do oceny mecz. Z pewnością PSG będzie go dręczyć znacznie częściej.
Daniel Carvajal
Często biegał po prawej flance na całej długości boiska, ale w ataku brakowało mu ostatniego podania. Popełnił jednak błąd przy pierwszym golu Realu Sociedad, choć trzeba przyznać, że jeszcze przed podaniem Oyarzabala do Bautisty źle zachowali się środkowi pomocnicy, którzy zostawili za plecami zbyt dużo miejsca.
Raphaël Varane
Nie był najlepiej ustawiony przy pierwszym trafieniu gości, ale przez pozostałą część meczu spisywał się nienagannie. Bez większych problemów radził sobie z piłkarzami Realu Sociedad, pomagał też w wyprowadzeniu piłki. Zanotował dobry mecz i wypada tylko trzymać kciuki za to, by w najbliższych tygodniach dopisywało mu zdrowie.
Sergio Ramos
Niezły i poważny mecz kapitana, który raczej unikał błędów. Dobrze radził sobie z atakującymi Realu Sociedad, ale nie sprawiali mu oni problemów zbyt często. W ofensywie mógł zaliczyć asystę, ale po jego dograniu Cristiano Ronaldo strzelił w słupek.
Marcelo
Kiedy gra dobrze, Królewscy dostają skrzydeł. W ofensywie nie można mu niczego zarzucić – zaczął akcję na 1:0, przy drugim golu zanotował asystę. W tyłach nie był perfekcyjny, ale też nie pozostawiał za swoimi plecami autostrady. Brazylijczyk wraca do swojej najlepszej dyspozycji w idealnym momencie.
Lucas Vázquez
Bramka, asysta, dyscyplina taktyczna i wykorzystanie kolejnej szansy od Zidane'a. Trudno się dziwić, że Francuz widzi gracza numer 12 właśnie w Lucasie. Nie daje on w ofensywie nic magicznego, nie jest efektowny, ale jest efektywny. I wczoraj także taki był.
Luka Modrić
Całkowita kontrola środka pola należała w ogromnej mierze właśnie do niego. Potrafił zachować zimną krew przy próbach pressingu Realu Sociedad, zanotował asystę i wypracował dobrą okazję Cristiano, który po minięciu Rulliego nie skierował jednak piłki do siatki. Lukita zaprezentował wczoraj dyspozycję, dzięki której przed środą możemy być ciut, ciut spokojniejsi.
Toni Kroos
Duet Kroos-Modrić całkowicie zdominował środek pola w pierwszej połowie, a Niemiec wpisał się nawet na listę strzelców. Unikał strat, napędzał grę Los Blancos, po prostu miał pomysł na grę. Zaskakująco dobrze radził sobie także w defensywie. Jeden z najlepszych jego występów od co najmniej kilku tygodni.
Marco Asensio
Zanotował najlepszy mecz od dawna. W pierwszej połowie był motorem napędowym Królewskich i świetnie rozumiał się z Marcelo, czego dowodem było trafienie na 2:0. Marco zakończył spotkanie bez gola czy asysty, jednak nie można odbierać mu zasług za wczorajszy występ.
Karim Benzema
W dalszym ciagu nie potrafi się przełamać, mimo że ma ku temu świetne okazje. Można zrozumieć, że miał pecha, gdy piłka trafiła w słupek czy kiedy uderzenie z bliska zostało w ostatniej chwili zablokowane przez obrońcę. W końcówce miał jednak znajomitą sytuację po podaniu Bale'a i ją zmarnował. Madridismo się niecierpliwi, a kibice na Santiago Bernabéu mają już go serdecznie dość.
Cristiano Ronaldo
Trzy gole i asysta zaspokoiły jego wczorajszy głód bramek, ale najważniejsze było potwierdzenie tego, że nie stracił swojego instynktu, w który ostatnio wielu zaczęło wątpić. Przy wszystkich trzech bramkach świetnie potrafił wykończyć podania kolegów, a w pierwszej minucie sam wypracował bramkę Lucasa. A mógł przecież zrobić jeszcze więcej – po jego uderzeniu głową piłka przeleciała obok bramki o kilka centymetrów, a do tego w 25. minucie był faulowany w polu karnym.