/ as.com

Asysta Raula, rekord Casillasa

Hiszpania pokonała Litwę w meczu eliminacji MŚ 2006

Hiszpania pokonała Litwę 1:0 w rozegranym dziś meczu eliminacji MŚ 2006. Gospodarze pod wodzą Luisa Aragonesa jednak znów zawiedli. Mieli miażdżącą przewagę w posiadaniu piłki (65%-35%), oddali na bramkę gości aż 25 strzałów (Litwini tylko 6). Jednak dopiero w 67. minucie po podaniu Raula bramkę pięknym strzałem zza pola karnego zdobył Luque.

Raul zagrał w tym meczu 76 minut, zmienił go Sergio Ramos. Z innych piłkarzy Realu całe spotkanie rozegrali Iker Casillas oraz Michel Salgado.

Jednym z bohaterów tego spotkania był właśnie bramkarz Królewskich. Casillas zachował czyste kont i tym samym przedłużył swoją serię bez straty bramki w reprezentacji Hiszpanii do 646 minut, wymazując rekord słynnego Andoniego Zubizarrety.

Reprezentacja Hiszpanii z taką skutecznością będzie miała bardzo poważne problemy, aby zakwalifikować się do finałów Mistrzostw Świata. Jeśli Luis Aragones czegoś nie zrobi, to albo Hiszpanie tam nie pojadą albo znów wrócą na tarczy.

A oto skład seleccion z wczorajszego meczu: Casillas - Michel Salgado, Puyol, Marchena, Del Horno (61. Luis Garcia), Xavi, Albelda, Joaquin, Raul (74. Sergio Ramos), Vicente, Fernando Torres (58. Luque).