Ósme miejsce Juvenilu C na Al Kass International Cup

Słaby występ Królewskich

Zespół Realu Madryt do lat 17 zakończył już udział na międzynarodowym turnieju Al Kass. Królewskim nie udało się obronić zdobytego przed rokiem tytułu. W fazie grupowej poszło bardzo dobrze – zwycięstwo 6:2 z Fenerbahçe i remis z Aspire Football Dreams wystarczyły do zajęcia pierwszej miejsca. W ćwierćfinale Blancos trafili na Kashiwę i po zaciętym spotkaniu przegrali. Japończycy wyszli na prowadzenie w 9. minucie, ale odpowiedź madrytczyków była natychmiastowa. Do remisu doprowadził Jorge Martín. Jeszcze w pierwszej połowie ponownie Kashiwa objęła prowadzenie, lecz po zmianie stron Juan Latasa trafił do siatki i było 2:2. Wydawało się, że do rozstrzygnięcia będą potrzebne rzuty karne, ale w ostatnich sekundach Mao Hosoya strzelił zwycięskiego gola.

Porażka w ćwierćfinale nie oznaczała zakończenia udziału w turnieju, pozostała jeszcze walka o piąte miejsce. Niestety, bolesna przegrana 0:4 z Milanem przekreśliła szanse Królewskich na zajęcie tej lokaty. Ostatnim etapem było starcie z Aspire Football Dreams, którego stawką była siódma lokata. Ponownie madrytczycy musieli uznać wyższość rywali, przegrywając 1:3. Ostatecznie Real Madryt zajął ósmą pozycję na turnieju. Jest to wynik o wiele słabszy niż przed rokiem. O tytuł powalczą ze sobą PSG i Kashiwa.