PSG rozbiło u siebie Montpellier

Thiago Silva po przerwie nie wyszedł już na murawę

Paris Saint-Germain w sobotę spokojnie pokonało u siebie Montpellier 4:0 w ramach rozgrywek ligowych. Do gry wrócił Neymar, który zdobył dwa gole, ale spotkanie zostanie zapamiętane ze względu na trafienie Cavaniego, który został najlepszym strzelcem w historii klubu.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do gospodarzy, którzy swoją przewagę udokumentowali rekordowym trafienie Cavaniego do pustej bramki po asyście Rabiota, który wykonał odpowiedni ruch na boku do zagrania Neymara. Tuż przed przerwą na 2:0 po rzucie karnym podwyższył Neymar. Co ciekawe, tym razem kibice cieszyli się z tego, że piłkę uderza Brazylijczyk i skandowali jego imię. Po przerwie goście próbowali odpowiedzieć, ale chociaż dochodzili pod bramkę Areoli, to ich strzały były niecelne lub blokowane. Spotkanie w 70. minucie wykorzystaniem łatwej sytuacji zamknął Di María, który wykończył z pierwszej piłki płaskie dośrodkowanie Meuniera. Wynik w 82. minucie ustalił Neymar, który strzałem do pustej bramki zwieńczył kontrę Di Maríi i Cavaniego.

Jedyny problem z tego spotkania to zejście w przerwie Thiago Silvy. Na razie zakres jego urazu jest nieznany i nie wiadomo czy wykluczy go on ze starcia z Królewskimi. Les Parisien po porażce z Lyonem wrócili na zwycięską ścieżkę w lidze i bez problemu pokonali siódme w tabelki Montpellier, odskakując od goniącego Lyonu na 11 punktów.

PSG przed meczem z Realem rozegra cztery mecze: w lidze z Lille i Tuluzą, w Pucharze Ligi z Rennes i w Pucharze Francji z Sochaux. Co do urazu Mbappé sprzed tygodnia, Francuz czuje się już dobrze i czeka na ostateczne pozwolenie na powrót do gry od neurologa. Jego występ spodziewany jest już w najbliższym tygodniu.

Paris Saint-Germain 4:0 Montpellier
1:0 Cavani 11' (asysta: Rabiot)
2:0 Neymar 40' (rzut karny)
3:0 Di María 70' (asysta: Meunier)
4:0 Neymar 82' (asysta: Cavani)

Skład PSG: Areola; Meunier, Silva (46', Marquinhos), Kimpembe, Kurzawa; Lo Celso, Rabiot (77', Nkunku), Draxler (70', Pastore); Di María, Neymar i Cavani.