PSG gra dalej w Pucharze Francji

Neymar i Mbappé jeszcze nie wrócili do gry

W meczu 1/16 finału Pucharu Francji najbliższy rywal Realu Madryt w Lidze Mistrzów, Paris Saint-Germain, pokonał Gingamp 4:2 i awansował do kolejnej fazy rozgrywek. Unai Emery zdecydował się na kilka zmian w wyjściowej jedenastce, ale posłał też do boju kilku bardziej doświadczonych zawodników. Ostatecznie bez większych problemów paryżanie pokonali inny zespół z Ligue 1.

Dośrodkowania bardzo opłaciły się paryżanom, ponieważ w ciągu pięciu minut jeszcze w pierwszej połowie zdobyli dzięki nim dwie bramki. Najpierw dośrodkowanie Ángel Di María dograł do Adriena Rabiota, który pokonał golkipera gości, chwilę później natomiast z wrzutką Argentyńczyka nie poradzili sobie obrońcy i za sprawą Lucasa Deauxa sami skierowali piłkę do bramki. Wydawało się, że na Parc des Princes zabraknie emocji, ale w 33. minucie Kevin Trapp sfaulował rywala w polu karnym i sędzia wskazał na wapno. Z jedenastu metrów nie pomylił się Marcus Thuram, syn byłego zawodnika Barcelony. Dzięki temu Guingamp wróciło do gry.

W drugiej połowie PSG dalej dominowało, ale ataki pozycyjne nie przynosiły rezultatu. Znakomite sytuacje miał Edinson Cavani, ale był niesłychanie nieskuteczny. W końcu gdy piłka była pod nogami Juliana Draxlera, w polu karnym pokazał się Javier Pastore, który chwilę później podwyższył stan meczu. Goście próbowali jeszcze wrócić do gry, zdobyli kolejną bramkę z rzutu karnego (tym razem po faulu Meuniera), ale w końcówce meczu ich marzenia przekreślił duet Di María-Marquinhos. Oczywiście także po wrzutce.

W swoim drugim spotkaniu Pucharu Francji w tym sezonie PSG znowu przekonująco wygrało, a przy tym nawet przez moment rezultat nie wisiał na włosku. Gdyby Cavani był skuteczniejszy, wynik mógłby być równie okazały co ten w poprzedniej rundzie – wtedy paryżanie rozjechali Rennes aż 6:1. Do gry wciąż nie wrócił jednak żaden z kontuzjowanych zawodników. Hatem Ben Arfa, Thiago Motta i Neymar w dalszym ciągu pozostają poza grą, jednak niewykluczone, że będą w stanie wystąpić już w najbliższej potyczce ligowej z Montpellier (sobota, 17:00). Być może na boisku pojawi się wtedy także Kylian Mbappé, którego uraz nie jest tak poważny, jak na początku sądzono.