Porażka PSG, uraz Mbappé

Drużyna Emery'ego przegrała z Lyonem

Paris Saint-Germain prowadzi w Ligue 1 ze znaczną przewagą nad wiceliderem i dobrej sytuacji w lidze nie mogło zmienić jedno spotkanie. Dziś gracze Unaia Emery'ego grali jednak ważny mecz z Lyonem. Już w drugiej minucie za sprawą Nabila Fekira najbliższy rywal Realu Madryt w Lidze Mistrzów stracił bramkę, ale jeszcze w pierwszej połowie potrafił się podnieść i doprowadzić do remisu. Ostatecznie przegrał jednak 1:2, a decydującego gola w doliczonym czasie gry strzelił Memphis Depay, który pozbawił gości choćby jednego punktu.

Paryżanie musieli radzić sobie bez Neymara, Thiago Motty i Hatema Ben Arfy. Emery nie chciał ryzykować zdrowiem swojego zawodnika, dlatego były gracz Barcelony znalazł się poza kadrą. W wyjściowej jedenastce znaleźli się za to między innymi Edinson Cavani i Kylian Mbappé. To jednak nie pomogło PSG w mocnym rozpoczęciu spotkania. Chwilę po rozpoczęciu gry błąd popełnił Alphonse Aréola, a Nabil Fekir uderzeniem z rzutu wolnego wyprowadził Lyon na prowadzenie. Na poczynania stołecznej drużyny mocno wpłynęła sytuacja z 30. minuty. Właśnie wtedy Mbappé starł się z bramkarzem gospodarzy i musiał opuścić murawę. Na razie nie wiadomo, jak poważny jest uraz francuskiego napastnika.

Kontuzja 19-latka nie powtrzymała PSG. Jeszcze w pierwszej połowie dokładne dośrodkowanie Daniego Alvesa ładnym wolejem wykorzystał Layvin Kurzawa. Po przerwie goście dalej dominowali, ale w 57. mincie otrzymali kolejny cios. Dani Alves sfaulował rywala w okolicach środka boiska, ale za swoje nieodpowiedzialne zachowanie został wyrzucony z boiska. Lyon miał coraz więcej do powiedzenia i udokumentował to w doliczonym czasie gry. Świetnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Memphis Depay, a Areola nawet nie drgnął.

Paris Saint-Germain w dalszym ciągu prowadzi w Ligue 1, a Lyon awansował na drugą lokatę. 77 minut grał dziś Mariano, były gracz Los Blancos, ale nie popisał się niczym szczególnym. Drużyna Emery'ego zanotowała drugą porażkę w tym sezonie, ale wciąż ma dużą przewagę nad wiceliderem. Obecnie wynosi ona osiem punktów. Najważniejsza kwestia dla paryżan to stan zdrowia Kyliana Mbappé. Na razie nie wiadomo, kiedy Francuz wróci do gry.

Olympique Lyon – Paris Saint-Germain 2:1 (1:1)