Oceny zawodników po meczu z Leganés

Jak grali nasi?

Real Madryt pokonał Leganés 1:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, El Jarek, Klatus, Leszczu i Mateo. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 482 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 50 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrywa mastarogal. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy ([email protected]).

Kiko Casilla
W Pucharze Króla może postać na bramce. Bo właściwie robi głównie to – stoi. Wczoraj zanotował dwie niezłe interwencje, w tym jedną po groźnym uderzeniu Beauvue. Nie uniknął jednak błędu, ponieważ to właśnie po jego niepewnym wyjściu Marcos Llorente mógł zdobyć bramkę samobójczą.
Daniel Carvajal
Wychowanek Królewskich grał całkowicie bez pomysłu do przodu, nie potrafił nawet znaleźć sytuacji do dośrodkowania. W defensywie spisał się poprawnie, jednak trudno było nie oprzeć się wrażeniu, że tych obowiązków miał bardzo niewiele. W dalszym ciągu daleko mu do optymalnej formy, ale jak sam mówił, potrzebuje do tego gry, dlatego nie dziwimy się Zidane'owi, że nie postawił wczoraj na Achrafa.
Raphaël Varane
Wyglądał tak, jakby noszenie kapitańskiej opaski rzeczywiście stanowiło dodatkowe źródło motywacji. Zagrał poprawnie, nie przegrywał pojedynków, a jedyne, czego zabrakło, to więcej pewności i skuteczności w ofensywie.
Theo Hernández
W pierwszej połowie był niezwykle cichy. Grał tak, jakby otrzymał polecenie od trenera, by nie zapędzać się do przodu. W drugiej nieco się rozruszał i zanotował ważną asystę. W defensywie w dalszym ciągu nie daje jednak żadnej pewności, dlatego mimo akcji z 89. minuty trudno powiedzieć, by był bliżej zastąpienia Marcelo w ważniejszych meczach.
Marcos Llorente
Przeszedł niemal niezauważony. Spędził na murawie 74 minuty, ale trudno znaleźć cokolwiek poza pojedynczymi przechwytami, co wyróżniałoby go na tle kiepsko grających kolegów. Był blisko pokonania Kiko Casilli, ale uratowała go poprzeczka.
Mateo Kovačić
W 33. minucie mógł ułatwić Królewskim zadanie, ale w świetnej sytuacji, którą sam sobie zresztą wypracował, uderzył obok bramki. Poza tym nie popełniał zbyt wielu błędów, ale znalezienie pozytywnych aspektów w jego grze byłoby piekielnie trudnym zadaniem.
Dani Ceballos
Puchar Króla jest jego szansą, ale zdaje się, że jego głowa jest daleko od tych rozgrywek. Rozgrywał piłkę bez przekonania i bez pomysłu. Zidane zdjął go w 65. minucie z powodu urazu kolana, choć w rzeczywistości już wcześniej mógł zastanowić się nad zastępcą byłego gracza Betisu.
Lucas Vázquez
Spisał się dużo słabiej niż w poprzednich potyczkach Pucharu Króla. Tradycyjnie nie możemy odmówić mu chęci, z wykonaniem tak dobrze niestety nie było. Brakowało mu też pomysłu i zbyt często wybierał łatwe rozwiązania.
Borja Mayoral
Jeden z najgorszych zawodników na boisku. Miał ogromne przestoje w grze, przez ponad 10 minut mógł nie dostać ani jednego podania. Przeszedł obok meczu. Nie oddał strzału, nie zaliczył asysty. Trudno, by przy takiej formie Zidane dawał mu szansę, gdy zdrowy jest Benzema, nawet jeśli Francuz przy strzałach będzie potykać się o własne nogi.
Marco Asensio
Zdobył bramkę, co musi wpływać na jego ocenę, ale prawda jest taka, że Hiszpan nie grał dobrze na Butarque. Dostosował się do mizernego poziomu drużyny i przez długi czas nie potrafił zrobić pożytku ze swoich umiejętności. Na szczęście kiedy Królewscy potrzebowali bohatera, Marco był na miejscu.
Nacho
Jedyny zawodnik, który nie przegapił dotychczas ani minuty, miał nieco odpocząć, ale bardzo szybko wszedł na murawę z powodu kontuzji Vallejo. Bez rozgrzewki grał jednak całkiem poprawnie, jednak i jemu przytrafił się błąd – najgrożniejsza sytuacja gospodarzy wynikała właśnie z jego błędu. Mimo wszystko zanotował nie najgorsze spotkanie.
Luka Modrić
Zastąpił Daniego Ceballosa i choć nie zrobił niczego spektakularnego, po prostu grał swoje. Pokazał dojrzałość wr rozegraniu, co pomogło Los Blancos w atakowaniu. Nie był to spektakularny mecz Chorwata, jednak różnica klas była widoczna gołym okiem.