/ Leszczu, Kristobal

Jak grali wypożyczeni i sprzedani?

Niezłe mecze Coentrão i Danilo

Część zawodników Realu Madryt wróciła już do gry po krótkiej przerwie w okresie noworocznym. Bardzo dobrze 2018 rok zaczął Fábio Coentrão, którego Sporting wygrał aż 5:0 z Martimo. Z niezłej strony pokazał się też inny boczny obrońca, Danilo, który coraz lepiej radzi sobie w drużynie lidera Premier League. A jak poszło pozostałym?

Wypożyczeni
Fábio Coentrão (Sporting CP)
Rozegrał pełne 90 minut w wygranym 5:0 ligowym meczu z Marítimo. Spisał się bardzo dobrze, podobnie jak reszta jego kolegów. Bezbłędny w defensywie, często podłączał się do ofensywy. To właśnie lewą stroną Sporting znacznie częściej atakował. Fábio próbował też strzelać, ale obie próby okazały się nieudane.
Ocena WhoScored: 7,5/10

Federico Valverde (Deportivo La Coruńa)
Urugwajczyk nie załapał się do kadry meczowej na spotkanie z Villarrealem. Jego ekipa zremisowała na Estadio de la Cerámica 1:1.

James Rodríguez (Bayern Monachium)
Bawarczycy rozpoczną rundę wiosenną w najbliższy piątek, ale w ramach przygotowań udali się do Ad-Dauhy, gdzie zagrali z Al-Ahli. Drużyna Juppa Heynckesa wygrała aż 6:0. James grał tylko w pierwszej części meczu, w przerwie zmienił go Arturo Vidal. Kiedy schodził z boiska, tablica wyników pokazywała rezultat 1:0.

Lucas Silva (Cruzeiro)
Cruzeiro zakończyło już przerwę i rozpoczęło przygotowania do rozgrywek Campeonato Mineiro. Lucas skrócił wakacje, żeby wcześniej móc wrócić do pracy i w ten sposób zwiększyć swoje szanse na grę.

Philipp Lienhart (SC Freiburg)
Austriak jest coraz bliżej wyleczenia urazu kolana i już wrócił do indywidualnych treningów. Prawdopodobnie nie będzie zdolny do gry jeszcze przez co najmniej kilkanaście dni, jednak do końca miesiąca powinien wrócić do składu Freiburga.

Martin Ødegaard (Heerenveen)
W lidze holenderskiej ciągle trwa przerwa. Heerenven następy mecz w lidze rozegra 20 stycznia.

Vinícius Júnior (Flamengo)
Ze względu na udział w Copa Sudamericana wielu zawodników Flamengo, w tym Vinícius, ma przedłużone wakacje. Do treningów wrócą 13 stycznia.

Odeszli w letnim okienku transferowym
Álvaro Jiménez (Getafe CF)
Los Azulones grali na wyjeździe z Atlético Madryt w powrocie Diego Costy. Przegrali 0:2, ale nie pozostawili po sobie bardzo złego wrażenia. Álvaro pojawił się na boisku w 64. minucie i nie mógł nic niezwykłego pokazać, głównie dlatego, że cztery minuty później wyżej wspomniany napastnik strzelił bramkę na 2:0 i zamknął mecz.
Ocena WhoScored: 6,2/10
Ocena Asa: 1/3
Ocena Marki: 1/3

Álvaro Morata (Chelsea)
W weekend Chelsea grała w Pucharze Anglii. Na Carrow Road zaledwie zremisowała z Norwich 0:0, dlatego będzie musiała zagrać o awans do dalszej fazy jeszcze raz. Były napastnik Królewskich nie wyszedł tym razem w pierwszym składzie i pojawił na boisku dopiero w 74. minucie. Nie zdołał jednak nic zmienić i nie zdążył pokazać się z dobrej strony.
Ocena Whoscored: 6,1/10

Danilo (Manchester City)
Brazylijczyk wrócił do wyjściowej jedenastki i zaliczył bardzo dobre spotkanie. Był aktywny w ofensywie i skuteczny w defensywie, a jego drużyna wygrała z Burnley w Pucharze Anglii aż 4:1. Danilo zanotował dwa podania kluczowe, dwukrotnie próbował też sam pokonać bramkarza rywali. Świetnie spisywał się także w powietrzu, gdzie wygrał więkość pojedynków główkowych.
Ocena Whoscored: 7,7/10

Diego Llorente (Real Sociedad)
Hiszpan wyszedł w pierwszym składzie przeciwko Leganés, ale nie zdołał zapobiec porażce 0:1. Ponieważ Baskowie musieli gonić wynik, został zmieniony w 78. minucie, ale nie może tego meczu zaliczyć do udanych. Cieszy jednak, że jest jednym z filarów wyjściowej jedenastki.
Ocena WhoScored: 6,5/10

Jorge Burgui (Deportivo Alavés)
Skrzydłowy ponownie pojawił się w pierwszym składzie… i właściwie na tym można by skończyć opis jego występu. Nie pokazał absolutnie nic, ale też trzeba zaznaczyć, że całe Alavés nie potrafiło się przeciwstawić Athleticowi na San Mamés. Pozytywem jest niewątpliwie fakt, że to już jego trzecie wyjście w pierwszej jedenastce z rzędu.
Ocena WhoScored: 5,9/10

Mariano Díaz (Olympique Lyon)
Drużyna byłego napastnika Królewskich grała w Pucharze Francji z Nancy, jednak zabrakło go nawet w kadrze meczowej. Trener zdecydował się na nieco dłuższy odpoczynek dla jednego ze swoich najlepszych zawodników. Lyon poradził sobie z niżej notowanym rywalem i wygrał 3:2. Mariano powinien wrócić do gry w najbliższą niedzielę, gdy Olympique zagra w lidze z Angers.

Mario Hermoso (RCD Espanyol)
Papużkom udało się po raz pierwszy od dawna wygrać w wyjazdowym meczu – pokonali 1:0 Málagę. Mario pojawił się na boisku od pierwszej minuty i rozegrał bardzo dobre zawody. Co prawda obejrzał żółtą kartkę, ale świetnie się ustawiał, przerywał akcje gospodarzy i wyprowadzał piłkę. Bardzo dobry mecz wychowanka Los Blancos.
Ocena WhoScored: 7,7/10

Pepe (Beşiktaş)
W Turcji również trwa jeszcze przerwa w rozgrywkach. Piłkarze Beşiktaşu dzisiaj mają w planach towarzyski mecz z Den Haag.