/ Movistar

Unzué: Zasłużyliśmy na coś więcej

Wypowiedzi trenera Celty

Juan Carlos Unzué, trener Celty Vigo, udzielił po meczu wywiadu stacji Movistar. Przyznał, że jest zadowolony z wyniku spotkania z Królewskimi, chociaż uważa, że jego drużyna zasłużyła na więcej. Szkoleniowiec powiedział również, dlaczego w drugiej połowie Celta prezentowała się lepiej.

Co pan czuje po tym meczu?
Dobre pytanie. Mam mieszane odczucia, ponieważ uważam, że przez to co zrobiliśmy, szczególnie w drugiej połowie, zasłużyliśmy na coś więcej niż remis. W pierwszej połowie przez 20-25 minut Real Madryt kontrolował mecz, ale potrafiliśmy im zaszkodzić kontratakami i wyjść na prowadzenie. Wtedy czuliśmy się trochę niekomfortowo przez akcje od jednej do drugiej bramki, przez co rywale zdobyli dwie bramki. Mimo tego jestem bardzo zadowolony z mojej drużyny. Zawodnicy potrafili zareagować w drugiej połowie przy niekorzystnym wyniku. Możemy być dumni.

Co próbował pan zmienić w drugiej połowie po tym, jak w pierwszej przez pół godziny to Real Madryt kontrolował mecz?
Nie zmieniłem zbyt wiele. W drugiej części napotkaliśmy na Real Madryt nieco bardziej cofnięty, bez chęci do stosowania tak wysokiego pressingu. Dzięki temu mogliśmy utrzymywać się przy piłce na połowie rywala i zmuszać go do biegania. Nasza drużyna w tej lidze ma wiele opcji. Jesteśmy w stanie zaatakować z kontrataku, ale też zaszkodzić poprzez grę kombinacyjną. Myślę, że to było kluczowe. Przeciwnicy zareagowali po wyrównującym golu i mieli dwie okazje, ale my też mieliśmy swoje szanse.

Jak ważny jest Iago Aspas dla tej drużyny?
Wystarczy spojrzeć na jego ostatnie występy. Dla nas jest kluczowy, to oczywiste. Staramy się tak grać, by jak najlepiej wykorzystać jego silne strony. Potrafi kreować sytuacje i je wykorzystywać, co już mogliśmy zobaczyć. Jest dla nas kluczowy zarówno przy kontratakach, jak i przy grze kombinacyjnej.

Mecz kosztował was dużo wysiłku, szczególnie w drugiej połowie, ale mentalnie mogliście się podbudować przed spotkaniem z Barceloną w Pucharze Króla.
Oczywiście. Ten remis, jak i wcześniejszy remis z Barceloną, podniosły naszą samoocenę. Nie ma wątpliwości, że w kolejnym spotkaniu z Barçą damy z siebie wszystko. W lidze jesteśmy już praktycznie na półmetku, brakuje nam tylko pojedynku z Levante. Celta zawsze starała się rywalizować, z różnym skutkiem, ale zawsze się staraliśmy.