Zimny prysznic na początek roku

Rezerwy przegrały z Rayo Majadahonda

Castilla nie będzie pozytywnie wspominać początku 2018 roku. Królewscy byli bezradni w starciu z Rayo Majadahonda i przegrali 1:3. Trzeba dodać, że jest to porażka zasłużona. Gospodarze byli lepsi i mogli nawet wygrać wyżej. Potwierdzili, że na własnym stadionie są bardzo mocni (najlepsi w całej lidze). Castilla przerwała znakomitą passę dziewięciu meczów bez porażki. Dzisiejszy mecz zakończyła z pustymi rękami, w dodatku w starciu z bezpośrednim rywalem w walce o miejsca w czołowej czwórce.

W dziesiątej minucie błąd popełnił Belman. Bramkarz, próbując wybić piłkę, trafił w Chikiego. Futbolówka wylądowała pod nogami Pichína, który wykorzystał tę sytuację. Chwilę później było już 0:2… Carlitos z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę, ale dobitka Chikiego była już skuteczna. Castilla próbowała się pozbierać po tych dwóch ciosach, lecz nie potrafiła zagrozić bramce Basilio. Golkiper gospodarzy nie miał zbyt wiele pracy. Jedynie musiał się wysilić przy strzale Óscara z rzutu wolnego.

W przerwie Solari dokonał jednej zmiany. Posłał na boisko Daniego Gómeza, wierząc w remontadę. Napastnik już w pierwszej akcji mógł strzelić bramkę, ale dobrze spisał się Basilio. W odpowiedzi Rayo zdobyło trzecią bramkę, lecz sędzia jej nie uznał, dopatrując się spalonego. Co się odwlecze, to nie uciecze. W 61. minucie Carlitos wyłożył piłkę Daniemu Martínezowi, który nie zmarnował takiej sytuacji. Królewscy próbowali zdobyć chociaż jedną bramkę i udało im się to w 87. minucie. Reguilón podał do Daniego Gómez, który źle przyjął piłkę, ale fatalnie zachowali się obrońcy, co napastnik wykorzystał z zimną krwią. Niestety, na więcej Blancos dzisiaj nie było stać.

Rayo Majadahonda – Real Madryt Castilla 3:1 (2:0)
1:0 Dani Pichín 10’