Zwycięska passa przedłużona

Koszykarze pokonali na wyjeździe Fenerbahçe

Udało się. Real Madryt po raz pierwszy od pięciu lat pokonał na wyjeździe Fenerbahçe i tym samym zamknął pierwszą rundę zmagań w Eurolidze z dorobkiem dziewięciu zwycięstw. Dzisiejszy mecz był bardzo wyrównany i na ostatecznie rozstrzygnięcie trzeba było czekać do ostatnich sekund. Na szczęście Turcy byli wtedy nieskuteczni i to madrytczycy mogli cieszyć się z tryumfu. Kolejny znakomity mecz w europejskich rozgrywkach zaliczył Luka Dončić. Słoweniec zdobył dwadzieścia punktów, do których dorzucił dziesięć asyst.

Real Madryt zaczął mecz od prowadzenia 2:0 po trafieniu Tavaresa. Później sytuacja się skomplikowała i przewagę mieli gospodarze. W pewnym momencie sięgnęła ona jedenastu punktów. Królewscy jednak znacznie się poprawili w drugiej kwarcie i zdołali zredukować straty, by po 19 minutach znów wyjść na prowadzenie. Później gra się wyrównała i szykowała się bardzo interesująca końcówka. Tak też się stało. Królewscy prowadzili dwoma punktami, ale piłka znajdowała się w rękach gospodarzy. Zabrakło im jednak zimnej krwi i nie potrafili nawet doprowadzić do dogrywki, nie mówiąc o zwycięstwie.

Królewscy zakończyli tegoroczne zmagania w Eurolidze. W 2017 roku do rozegrania pozostał im jeszcze jeden mecz w Lidze Endesa. 31 grudnia na własnym parkiecie z Estudiantes. Runda rewanżowa w Eurolidze dla podopiecznych Pablo Laso rozpocznie się 5 stycznia. Do stolicy Hiszpanii przyjadą koszykarze Maccabi Tel Awiw.

77 – Fenerbahçe (17+19+25+16): Thompson (10), Melli (2), Wanamaker (20), Sloukas (7), Nunnally (11), Mahmutoğlu (0), Gudurić (2), Veselý (7), Muhammed (6), Düverioğlu (0), Datome (12).

79 – Real Madryt (10+27+25+17): Causeur (0), Campazzo (3), Yusta (2), Tavares (4), Thompkins (13), Dončić (20), Mačiulis (5), Reyes (13), Carroll (11), Taylor (8).