Oceny zawodników po meczu z Barceloną

Jak grali nasi?

Real Madryt przegrał z Barceloną 0:3. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, Cover, Klatus, Kristobal, Leszczu, Mateo i Paczi. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 960 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 50 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrywa Simao28. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy ([email protected]).

Keylor Navas
Bramkarz nie zanotował równego spotkania. W pierwszej połowie bardzo dobrze poradził sobie ze strzałami Paulinho, natomiast przy golu na 0:1 nie miał zbyt wiele do powiedzenia i zabrakło mu szczęścia. Za trzecią bramkę Barcelony oczywiście można go obwiniać, jednak to nie ona była w tym meczu kluczowa. Wydaje się, że Kostarykanin mógł zachować się inaczej po świetnej obronie strzału Luisa Suáreza w drugiej połowie. Zdecydował się jednak na wyjście z bramki, przez co chwilę później między słupkami nie było już żadnego bramkarza i w rolę Navasa wcielił się Dani Carvajal. Ze wszystkich graczy Realu to jednak właśnie Keylor zrobił najwięcej rzeczy dobrze – choć tych złych też nie brakowało.
Daniel Carvajal
Tragiczny mecz bocznego obrońcy. W pierwszej połowie gubił piłki w mało zrozumiały sposób i całkowicie nie potrafił wykorzystać miejsca w ofensywie, na co pozwalali mu gracze Barcelony i mądre rozgrywanie drugiej linii Królewskich. W drugiej połowie oglądaliśmy już typową katastrofę. Spóźniony przy pierwszym golu, zaspany na początku akcji przy rzucie karnym, w końcu występ zwieńczony idiotyczną ręką na linii bramkowej. Wczoraj grał gorzej niż junior.
Kartki
- 63'
Raphaël Varane
Nie najgorzej radził sobie z napastnikami Barcelony w pierwszej połowie, ale po przerwie zdecydowanie zbyt często przegrywał pojedynki z Luisem Suárezem. Nie miał bezpośredniego udziału przy żadnym golu, ale na pewno niczym szczególnym się nie wyróżnił.
Sergio Ramos
Kapitan znowu całkowicie stracił głowę i jeszcze przy wyniku 0:1 mógł (a nawet powinien) wylecieć z boiska. Całkowicie bezmyślnie zaatakował Suáreza. Poza tym spisywał się przeciętnie. Pozwolił uciec Paulinho w pierwszej części meczu i nie był takim liderem defensywy, jakiego byśmy oczekiwali. W końcówce uaktywnił się w ataku, ale nie przyniosło to żadnego rezultatu.
Marcelo
W pierwszej połowie jego dośrodkowania sprawiały nieco kłopotu defensywie rywala, ale ostatecznie w najlepszej sytuacji Karim Benzema trafił w słupek. W obronie Brazylijczyk nie miał wiele pracy przed przerwą. Zgubił jednak koncentrację, źle zachował się przy pierwszym trafieniu i jest jednym z współwinnych straconego gola. W drugiej połowie nie potrafił też wpłynąć na ofensywne poczynania Królewskich.
Casemiro
Nie czuł się komfortowo w ustawieniu obok Mateo Kovačicia. Najlepiej było to widać przy rajdzie Rakiticia, kiedy Chorwat nie próbował odebrać piłki, a Casemiro dreptał gdzieś w ofensywie po swojej stracie. Żaden z nich nie do końca wiedział, czym ma się zająć. Defensywny pomocnik zanotował słaby mecz i został zmieniony przez Marco Asensio.
Luka Modrić
W pierwszej części meczu był najlepszym zawodnikiem Realu Madryt. Wygrywał starcia z Iniestą i to między innymi dzięki jego dobrej dyspozycji Los Blancos mieli taką przewagę. Lukita dobrze funkcjonował zarówno w tworzeniu sytuacji, jak i w defensywie. Po przerwie – tak jak cały zespół – zagrał znacznie poniżej oczekiwań.
Mateo Kovačić
Szybko i zbyt łatwo okrzyknięto go jednym z winnych utraty pierwszego gola. Były zawodnik Interu nieźle radził sobie na początku meczu z Busquetsem, a później z Messim. Nie jesteśmy pewni, czy wobec braku Casemiro na swojej pozycji Kovačić nie powinien zachować się inaczej. Mimo wszystko w pierwszej połowie Los Blancos dobrze sobie radzili, a Chorwat miał w tym swój udział.
Toni Kroos
Drużyna gra tak jak Toni Kroos albo Toni Kroos gra tak jak drużyna. Całkiem niezła pierwsza część meczu i zadziwiająca obniżka lotów po przerwie. Niemcowi nie wychodziły nawet najprostsze podania, co w jego przypadku jest ogromną sensacją. W pierwszej połowie mógł za to zanotować asystę, ale Cristiano Ronaldo w dobrej sytuacji nie trafił w piłkę.
Karim Benzema
Można go pochwalić za znalezienie strzału po wrzutce Marcelo, gdy wyprzedził Albę. Wtedy zabrakło mu po prostu szczęścia. Poza tym zagrał jednak na swoim stałym poziomie. Był zbyt mało aktywny, nie szukał gry i miejsca między liniami i nawet w pierwszej połowie, gdy Królewscy dominowali, był najsłabszym piłkarzem Realu na boisku.
Cristiano Ronaldo
W dalszym ciągu w meczach z Barceloną na Santiago Bernabéu nie jest sobą. Zdobył tylko pięć bramek w czternastu spotkaniach. Wczoraj miał świetną okazję, by naprawić tę statystykę, ale nie trafił w piłkę. Potem mógł pokonać Ter Stegena z ostrego kąta, ale niemiecki bramkarz spisał się bez zarzutu. Był całkiem aktywny, ale na pewno mógł też podejmować lepsze decyzje, na przykład kiedy próbował oddać strzał z nie najlepszej pozycji zamiast poszukać podania do lepiej ustawionych kolegi.
Nacho
Wszedł, gdy Królewscy przegrywali już 0:2, więc nie da się szukać w nim winnego czegokolwiek po wczorajszym meczu. Rozegrał 27 minut, ale tak naprawdę prawie w ogóle nie było go widać. Spisał się przeciętnie.