Fatalna pierwsza kwarta i porażka po dogrywce

Koszykarze musieli uznać wyższość Olympiakosu

Koszykarze Realu Madryt przegrali po dogrywce z Olympiakosem i spadli na ósme miejsce w tabeli Euroligi. Niewiele brakowało, żeby udała się remontada po fatalnej pierwszej kwarcie. Kolejny raz znakomite spotkanie rozegrał Dončić, który zdobył aż 33 punkty. Wtórował mu Carroll ze zdobyczą na poziomie 24 oczek. Niestety, słabo spisywali się pozostali. Causeur i Campazzo spędzili na parkiecie odpowiednio 16 i 18 minut, a mimo tego ani razu nie trafili do kosza.

Pierwsza kwarta była katastrofalna w wykonaniu madrytczyków, chociaż początek tego nie zapowiadał. Było 6:6, ale fatalna skuteczność podopiecznych Laso pozwoliła Olympiakosowi odskoczyć. Osiem punktów zdobytych przez dziesięć minut to powód do wstydu. W drugiej części nastąpiła poprawa. Do roboty wzięli się Dončić i Carroll, którzy zdobyli 19 z 22 punktów drużyny. Udało się zmniejszyć stratę i przywrócić wiarę w zwycięstwo.

W trzeciej kwarcie Królewscy wyszli nawet na prowadzenie (40:39), ale znów pojawiła się blokada. Grecy bezlitośnie to wykorzystali i odskoczyli na dziewięć punktów. Madrytczycy się nie poddali, odrobili straty i doprowadzili do dogrywki. Problemem okazali się sędziowie, którzy chętnie gwizdali przewinienia gości. Różnica pod tym względem była ogromna. Olympiakos wykonał 36 rzutów wolnych przy zaledwie jedenastu po stronie Realu Madryt. Ostatecznie to Grecy przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść i utrzymali się na pozycji wicelidera.

92 – Olympiakos (18+16+22+16+20): Spanulis (7), Milutinov (12), Prindezis (21), Papanikolau (14), Roberts (4), McLean (12), Strēlnieks (15), Mantzaris (0), Wiltjer (2), Thompson (5).

83 – Real Madryt (8+22+17+25+11): Dončić (33), Campazzo (0), Tavares (8), Thompkins (6), Taylor (2), Randle (3), Rudy (3), Radončić (0), Mačiulis (0), Reyes (4), Carroll (24).