10 zwycięstw z rzędu z Sevillą na Bernabéu

Passa trwa od 2010 roku

W 15. kolejce La Ligi Real Madryt zagra na Estadio Santiago Bernabéu z Sevillą. Ostatnie dziesięć spotkań z Andaluzyjczykami przy Concha Espina 1 zakończyło się zwycięstwem Los Blancos. Od sezonu 2009/2010 Królewscy wygrali na Bernabéu z Sevillą osiem meczów w Primera División i dwa w Copa del Rey, w których strzelili 33 gole.

Seria rozpoczęła się 6 marca 2010 roku, kiedy po cudownej remontadzie i bramce Rafaela van der Vaarta z 92. minuty Real pokonał Los Nervionenses 3:2. W tym czasie najwięcej bramek andaluzyjskiej drużynie strzelił Cristiano Ronaldo (11). Za nim plasują się Karim Benzema (6) i Gareth Bale (3). Na Bernabéu z Sevillą do siatki trafiali też Sergio Ramos, Raphaël Varane, Nacho i Toni Kroos.

W połowie tych spotkań Królewskim udało się zagrać na zero z tyłu. Los Blancos nie tracili bramek z Sevillą w spotkaniach ligowych u siebie w sezonach 2010/2011, 2011/2012 i 2015/2016 oraz w starciach w Pucharze Króla w sezonach 2010/2011 i 2016/2017.

Na oficjalnej stronie klubu możecie obejrzeć filmik z wybranymi bramkami Królewskich z ostatnich dziesięciu spotkań z Sevillą na Bernabéu.