/ Movistar+

Alba: Przez taką sytuację uciekło nam ostatnie mistrzostwo

Kolejny skandal sędziowski w La Lidze

W niedzielnym meczu Valencii z Barceloną sędziowie nie uznali przy wyniku 0:0 prawidłowo zdobytej bramki przez Leo Messiego. Po jego strzale Neto nie utrzymał piłki i ta wpadła pod jego nogami do bramki, przekraczając wyraźnie linię. Arbitrzy kazali jednak grać dalej, co oczywiście stworzyło wielki skandal. Po meczu wywiadu na murawie telewizji Movistar+ udzielił Jordi Alba, który przypominał o podobnej sytuacji w poprzednim sezonie, która jego zdaniem miała decydujący wpływ na wyniki całych rozgrywek.

– To był potężny błąd sędziego. Ja widziałem tę bramkę z połowy, a powtórki obejrzane w trakcie przerwy tylko to potwierdziły. Taka sytuacja przytrafiła nam się już w poprzednim sezonie w meczu z Betisem i uciekły nam wtedy punkty, przez które przegraliśmy mistrzostwo i na które raczej zasługiwaliśmy – powiedział obrońca Barcelony. – Powinno się wprowadzić VAR, to pomoże nam wszystkim.

Przypomnijmy, że Katalończycy zremisowali wtedy na wyjeździe z Betisem 1:1. Gospodarze na prowadzenie wyszli w 74. minucie, a dwie minuty później goście trafili do siatki, ale sędzia nieprawidłowo nie uznał im tej bramki. W doliczonym czasie gry na remis trafił Suárez. Tego samego dnia Real wygrał z Sociedadem, odskakując na 4 punkty przewagi przy meczu rozegranym mniej. Ostatecznie ekipa Zidane'a mistrzostwo zdobyła z 3 oczkami przewagi, ale Katalończycy cały czas wracają w kontekście tych rozgrywek do 2 punktów straconych w Sewilli, które ich zdaniem mogły zmienić całą sytuację w lidze oraz jej ostateczny wynik.