Oceny zawodników po meczu z Atlético

Jak grali nasi?

Real Madryt zremisował z Atlético 0:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, Cover, Klatus, Kristobal, Leszczu i Piwwwko. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 831 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 50 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrywa ADAM.S. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy ([email protected]).

Kiko Casilla
Nie był zapracowany. Dość niespodziewanie na Wanda Metropolitano miał jeden ze spokojniejszych wieczorów w tym sezonie. Atleti oddało tylko jeden celny strzał, z którym nie poradził sobie Casilla, ale świetnie asekurował go Varane. Kiko nie popełnił właściwie żadnego błędu i ze wszystkimi zadaniami dobrze sobie poradził.
Daniel Carvajal
Wrócił do gry po wielu tygodniach przerwy i nie zawiódł. Trudno szczególnie chwalić go po tym występie, ponieważ o ile dobrze spisywał się w obronie i nie pozwalał na zbyt wiele Saúlowi Ńíguezowi, o tyle z przodu nie był zbyt aktywny. Jego powrót jest jednak świetną wiadomością dla Zidane'a.
Raphaël Varane
Fatalnie rozpoczął mecz i ufundował Atlético doskonałą sytuację. Na szczęście Ángel Correa nie był w stanie pokonać bramkarza Królewskich. Varane z minuty na minutę grał coraz lepiej. Pokazywał swoją szybkość i dobrze przewidywał zachowania napastników rywala. Podniósł się po błędzie w 3. minucie i do końca spotkania podobne pomyłki już mu się nie przytrafiły.
Sergio Ramos
Rozegrał tylko jedną połowę z powodu urazu nosa i można ocenić jego występ raczej pozytywnie. Dobrze radził sobie z Griezmannem, choć nie był też bezbłędny. Z tego spotkania zapamiętamy przede wszystkim starcie z Lucasem, które wykluczyło Ramosa z gry w drugiej części meczu.
Marcelo
W dalszym ciągu jest bez formy. Popełniał błędy w obronie, a z przodu ponownie nie widzieliśmy w jego poczynaniach żadnego progresu. Był chaotyczny, zanotował mnóstwo strat. Zizou już niedługo powinien odkurzyć Theo, który może pozwolić Marcelo na spokojny powrót do dobrej dyspozycji.
Luka Modrić
W pierwszej części meczu niemal zupełnie zniknął. Nie miał żadnego wpłwu na grę Realu Madryt, zawsze był gdzieś poza najważniejszymi wydarzeniami boiska. Po przerwie nieco się poprawił, ale nie na tyle, by można było wyróżnić ten występ.
Casemiro
Był jednym z najlepszych zawodników Realu Madryt. Świetnie przewidywał zachowania rywala, był faulowany aż siedem razy, a do tego wygrał właściwie wszystkie stykowe piłki. W ofensywie było lepiej niż zazwyczaj, jednak w gąszczu zawodników Atleti nie było dla niego wiele miejsca.
Toni Kroos
W jego postawie było widać sporą poprawę. Nie bał się ruszyć do ataku, co w pierwszej połowie mogło zakończyć się golem na 1:0. Miał duży udział w zdominowaniu środka boiska przez Królewskich, szkoda jednak, że nie przełożyło się to na końcowy rezultat.
Isco
Wyglądał na jednego z nielicznych zawodników Realu Madryt, którzy byli w stanie wymyślić coś na połowie przeciwnika. Zanotował kilka udanych dryblingów, jednak brakowało mu ostatniego podania. Stwarzał jednak najwięcej zagrożenia pod bramką Oblaka. Nie ma wątpliwości, że jest najlepszym ofensywnym zawodnikiem Królewskich w tym sezonie.
Cristiano Ronaldo
Kolejne strzały, kolejny mecz z zerowym dorobkiem bramkowym. Portugalczyk znowu zawodził, a na nodze miał przecież piłkę meczową, ale strzał został ostatecznie zablokowany. Zablokowany jest też Ronaldo i im szybciej wróci do normalności, tym lepiej dla Realu Madryt.
Karim Benzema
Ze wszystkich osób biegających wczoraj po murawie Wanda Metropolitano gorszy był jedynie Fernández Borbalán. Napastnik Królewskich natomiast w ogóle nie zaskoczył – zero zagrożenia, zero strzałów, zero podań kluczowych.
Nacho
Musiał wejść w drugiej połowie na boisko i właściwie nie było go widać zbyt często. Większość pracy defensywnej wykonywali Casemiro lub Varane, Nacho natomiast pozostał nieco w tle. Udało mu się nie popełnić wielu błędów, ale nie zagrał też ponadprzeciętnie.
Marco Asensio
Trener bardzo długo czekał na jego wprowadzenie i jesteśmy pewni, że Marco – gdyby tylko dostał więcej czasu – byłby bardziej przydatny niż Karim Benzema. Mimo wszystko wziął udział w jednej z najlepszych akcji Królewskich w tym meczu. Zaliczył też dwa podania kluczowe – ani jeden piłkarz nie zanotował lepszego wyniku.