aktualności

2017.11.14, godz. 21:55, Kristobal

[VIDEO] Dublet Ramosa i asysta Asensio

W meczu towarzyskim reprezentacja Hiszpanii mierzyła się na wyjeździe z reprezentacją Rosji i zremisowała 3:3. Dwie bramki strzelił Sergio Ramos i asystą popisał się Marco Asensio. Spotkanie to było bez wątpienia kolejnym, w którym Julen Lopetegui mógł sprawdzić nowe warianty ustawienia czy przetestować zawodników, którzy z reguły nie dostają powołań na zgrupowania kadry. W pierwszym składzie szanse dostali między innymi Rodrigo czy Suso, a także trzech madridistas.

Początek pierwszej połowy zwiastował nam to, czego się wszyscy spodziewali – dominacji Hiszpanów. Marco Asensio idealnie dograł piłkę do Jordiego Alby, który mocnym strzałem głową wyprowadził La Roja na prowadzenie. W 35. minucie Sergio Ramos, kapitan Królewskich, wykorzystał rzut karny po faulu na. Pod koniec pierwszej części gry świetnie w polu karnym zachował się Smołow i pokonał De Geę, zmniejszając straty.

Na drugie czterdzieści pięć minut selekcjoner Hiszpanów wprowadził kilka zmian, dając szansę między innymi Callejónowi i Illarramendiemu. Jednak La Roja została w szatni i sześć minut po wznowieniu gry stan meczu wyrównał Jurij Żyrkow. Chwilę później Sergio Ramos ponownie z rzutu karnego pokonał Lunewa, ale na nic się to zdało, ponieważ w 70. minucie ponownie świetnym strzałem popisał się Smołow.

Mecz, pomimo przeciętnego dla Hiszpanów rezultatu, można uznać jednak za udany. Kilku zawodników pokazało się z dobrej strony, a sam selekcjoner ma powody do optymizmu. Szczególnie cieszy dobra postawa Marco Asensio i powrót do formy strzeleckiej Sergio Ramosa. La Roja z pewnością będzie jednym z faworytów przyszłorocznych mistrzostw świata.

Rosja – Hiszpania 3:3 (1:2)
0:1 Jordi Alba 9'
0:2 Sergio Ramos 35'
1:2 Fedor Smołow 41'
2:2 Jurij Żyrkow 51'
2:3 Sergio Ramos 53'
3:3 Fedor Smołow 70'

Rosja: Lunew; Smolnikow (Ignatjiew 87'), Vasin, Dzhikiya, Kudrjaszow (Rausch 75'), Żyrkow (Kombarow 82'); Glusakow, Kuzajew (Erokhin 62'), Dzagoew (Kokorin 62'); Aleksiej Miranczuk (Anton Miranczuk 67'), Smołow.

Hiszpania: David De Gea; Nacho, Gerard Piqué, Sergio Ramos (Vitolo 58'), Jordi Alba (Alberto Moreno 46'); Thiago (Saúl 58'), Sergio Busquets (David Silva 58'), Andrés Iniesta (Illarramendi 46'); Suso (José Callejón 46'), Rodrigo, Marco Asensio.