REKLAMA
  • polski
  • english

Nie jesteś zalogowany! - Zaloguj się!

reklama

szukaj


 

aktualności

2017.11.14, godz. 18:24, Klatus / as.com

Fernando Redondo zostanie trenerem

Fot. Getty Images

Jako piłkarz rozkochał w sobie kibiców Tenerife, a później Realu Madryt, gdzie dzielił i rządził w środku pola. Można o nim powiedzieć, że wyprzedził swoją epokę, będąc pomocnikiem kompletnym, który potrafił zrobić z piłką niemal wszystko. Do historii przeszła już jego słynna piętką na Old Trafford, po której padł gol Raúla. Mówimy oczywiście o Fernando Redondo.

Nie mogło być inaczej, ktoś kto posiadał takie umiejętności i taki zmysł taktyczny, musiał prędzej czy później zdecydować się na taki ruch. Argentyńczyk zostanie niebawem trenerem. W poniedziałek wraz z trzydziestoma innymi byłymi piłkarzami stawił się w Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej i rozpoczął kurs, by uzyskać licencję UEFA Pro, która pozwoli mu trenować każdą z drużyn w Europie i na całym świecie.

Kurs, który rozpoczął się w tym tygodniu, potrwa aż do czerwca. Byłych zawodników czeka najpierw nieco teorii. Cześć teoretyczna potrwa do końca grudnia, a później przyszli trenerzy będą musieli wdrażać w praktyce wszystko, czego nauczyli się przez ostatnie miesiące. Jeśli przejdą pomyślnie wszystkie testy, będą mogli zasiąść na dowolnej ławce trenerskiej w La Lidze.

Piłkarzom na pewno nie zabraknie piłkarskiej jakości przy wykonywaniu części praktycznych. Starania o pozostanie trenerem rozpoczęli razem z Redondo tacy byli gracze, jak Leo Franco, Manuel Pablo, Carlos Gurpegi, Luis Amaranto Perea, Juan Carlos Valerón czy Alberto Lopo. Wszyscy chcą podążać ścieżką, którą wytyczyli Pep Guardiola, Diego Simeone czy Zinédine Zidane i w przyszłości objąć posadę w którymś z wielkich klubów. W ciągu dwóch najbliższych miesięcy będą spotykać się w Madrycie i zdobywać wiedzę. Kto wie, może wśród nich jest przyszły trener Realu Madryt i może jest nim Fernando Redondo?

REKLAMA

Komentarze

2017.11.14, godz. 22:27, Bernat
"Byłych zawodników czeka najpierw nieco teorii i cześć teoretyczna"
Teoria i część teoretyczna to chyba to samo jak mi się zdaje.
2017.11.14, godz. 21:42, chitos
Mój ulubiony zawodnik Realu. Najlepsza piątka w swoich czasach. Do tego twardy charakter na boisku i wraz z Hierro brał udział w każdej awanturze.
2017.11.14, godz. 20:43, kurzy115
Nowa gwardia trenerów :)
Największe oczekiwania żywię do Redondo i Valerona. Ten drugi miał niesamowitą wizję gry i przegląd pola, zadatki na świetnego trenera na pewno ma.
2017.11.14, godz. 19:40, yogo
Świetny zawodnik.
2017.11.14, godz. 19:10, nodac
moim zdaniem nie było lepszego na tej pozycji
2017.11.14, godz. 18:45, sasquacz
Oby.
2017.11.14, godz. 18:42, zosia2012
i cos mi się zdaje że to będzie bardzo dobry trener, typu guardiola podobna pozycja i inteligencja na boisku i argentynczycy z reguły nieźle sobie radzą,
niestety przez bbc zizu poleci po sezonie

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze!

REKLAMA

archiwum

gorące tematy

profil

Pamiętaj, że sposób wyświetlania Aktualności i Komentarzy zawsze możesz dostosować do swoich potrzeb!

- Twój profil -

reklama

Sklep Realu Madryt

dołącz do nasreklama