Maroko pokonuje Wybrzeże Kości Słoniowej

Ekipa Achrafa jedzie na mundial

W 6. kolejce fazy grupowej eliminacji do mistrzostw świata w Afryce Maroko pokonało na wyjeździe 2:0 Wybrzeże Kości Słoniowej i przypieczętowało swój awans na mundial. Pełne 90 minut rozegrał zawodnik Realu Madryt, Achraf Hakimi. Bramki dla Marokańczyków strzelali Nabil Dirar i Medhi Benatia.

W pierwszej połowie, pomimo że za faworytów uznawani byli gracze WKS, inicjatywę przejęła ekipa Achrafa i po dość długim okresie naciskania na bramkę przeciwników udało im się wyjść na prowadzenie za sprawą Nabila Dirara. Pięć minut później na 2:0 gola zdobył stoper Juventusu i Maroko było już właściwie pewne awansu.

W drugiej połowie widzieliśmy dość spokojne spotkanie. Wybrzeże Kości Słoniowej nie było nic w stanie zrobić, nawet dzięki ofensywnym zmianom, których dokonywał trener. Maroko pewnie rozgrywało piłkę i z dobrej strony pokazywał się Achraf, który, pomimo gry na lewej stronie obrony, bardzo dobrze radził sobie w defensywie, a i w ofensywie kilkukrotnie wniósł odrobinę ożywienia.

Ten wynik oznacza, że Maroko pewnie awansuje na mistrzostwa świata w Rosji z pierwszego miejsca, mając 12 punktów na koncie. Warto zauważyć, że pewnym punktem ich defensywy był właśnie Achraf i gracze z północnej Afryki nie stracili ani jednej bramki. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że prawy obrońca świetną dyspozycję przełoży na grę w klubie.

Wybrzeże Kości Słoniowej – Maroko 0:2 (0:2)
0:1 Nabil Dirar 25'
0:2 Medhi Benatia 30'

Wybrzeże Kości Słoniowej: Gbohouo; Aurier, Gbamin, Kanon, Deli (N'Clomande 46'); Fofana (Cornet 62'), Gradel, Kessie; Zaha, Doumbia, Gervinho (Kalou 76').

Maroko: Munir; Dirar, Benatia, Saiss, Hakimi; Boussoufa, El Ahmadi, Belhanda (Fajr 91'); Ziyech (S. Amrabat 82'), Boutaib (Bencharki 75'), N. Amrabat.