11. kolejka: Barcelona ciągle bez wpadki

Valencia i Atlético także zgarnęły po trzy punkty

Jedenasta kolejka nie przyniosła żadnej niespodzianki na szczycie tabeli Primera División. Barcelona, Valencia, Real Madryt, Atlético i Villarreal wygrały swoje mecze. W hitowym starciu lider tabeli pokonał u siebie Sevillę i w dobrych nastrojach gracze z Katalonii udadzą się na zgrupowania reprezentacji.

Barcelona miała niespodziewanego bohatera. Dwa gole w potyczce z Sevillą zdobył Paco Alcácer. Mimo że Andaluzyjczycy przystępowali do starcia na Camp Nou w kiepskiej formie, podopieczni Ernesto Valverde musieli się nieco namęczyć. W 60. minucie Guido Pizarro zdobył bramkę wyrównującą, ale on i koledzy nie cieszyli się z tego trafienia zbyt długo. Kilka chwil później Barcelona znowu wyszła na prowadzenie i nie oddała go do samego końca. Znacznie mniej trudności miała natomiast Valencia, która u siebie pokonała Leganés 3:0 i potwierdziła bardzo dobrą dyspozycję.

O ogromnym szczęściu mogą za to mówić Colchoneros. Na El Riazor po prostu im nie szło. W 91. minucie sprytnie rozegrali rzut wolny, po którym Thomas Partey pokonał Costela Pantilimona. Gracze gospodarzy zaspali w defensywie, jednak trzeba oddać Ghańczykowi, że jego uderzenie było bardzo dobre. W nieco spokojniejszych okolicznościach trzy punkty zgarnął Villarreal, choć na gole też musiał czekać do drugiej połowy. Dopiero wejście Nicoli Sansone dodało im dodatkowych sił i dzięki dwóm golom Włocha wygrali 2:0. Tym samym ekipa z Estadio de la Cerámica wyprzedziła w tabeli Sevillę i awansowała na piątą lokatę.

Mecz Los Blancos mimo dwóch porażek z rzędu miał być formalnością i tutaj nie było wyjątku. Kibice Realu Madryt musieli czekać na lepszą wersję swojej drużyny do drugiej połowy, jednak ostatecznie piłkarze stanęli na wysokości zadania i pewnie wygrali 3:0.

Na następną kolejkę Primera División musimy zaczekać niemal dwa tygodnie. Najlepiej zapowiada się potyczka w derbach Madrytu pomiędzy Realem a Atlético. Barcelona zagra na wyjeździe z Leganés, piłkarze Valencii udadzą się natomiast do Barcelony, gdzie zmierzą się z Espanyolem. Ciekawie może być też na San Mamés, gdzie Athletic podejmie Villarreal.