Koszykarze wracają na fotel lidera

Pewne zwycięstwo nad Unicają

Koszykarze Realu Madryt pokonali Unicaję i powrócili na pozycję lidera Ligi Endesa. Na razie mają na koncie komplet zwycięstw. Dzisiaj kluczowa okazała się trzecia kwarta, kiedy Królewscy rozbijali defensywę rywali uważaną za najlepszą w stawce. Znakomite zawody rozegrał dzisiaj Carroll, zdobywca 29 punktów. Jak zwykle na pochwałę zasłużył też Dončić, który utrzymał wysoki poziom z ostatnich spotkań.

Blancos z przytupem weszli w mecz, rozpoczynając od prowadzenia 14:0. W wyjściowej piątce pojawił się dzisiaj Radončić. Kluczowy w tej części gry byli jednak wspomniani wcześniej Carroll i Dončić. W drugiej kwarcie Unicaja poprawiła grę defensywną i spotkanie było znacznie bardziej wyrównane. Andaluzyjczycy zdołali doprowadzić do remisu, ale wtedy zapunktowali Causeur oraz Campazzo, co pozwoliło na zejście na przerwę z przewagą.

Po zmianie stron Real Madryt zaczął grać na takim poziomie, że Unicaja nie miała szans. Koncertowo spisywał się Dončić, a kroku próbowali mu dotrzymać Rudy oraz Carroll. Przewaga Królewskich sięgnęła dwudziestu punktów i było wiadomo, że nie wypuszczą wygranej z rąk. W ostatniej kwarcie głównym bohaterem był Carroll, który poprawiał swoje punktowe statystyki. Madrytczycy odnieśli pewne zwycięstwo, a teraz czas na Euroligę.

99 – Real Madryt (26+19+31+23): Radončić (6), Dončić (18), Campazzo (10), Ayón (8), Carroll (29), Causeur (6), Randle (2), Rudy (10), Mačiulis (0), Yusta (2), Taylor (0), Reyes (8).

85 – Unicaja (20+20+16+29): Díaz (0), Nedović (10), Shermadini (9), Waczyński (8), Brooks (11), Okouo (4), McCallum (15), Soluade (0), Salin (4), Díez (7), Augustine (6), Suárez (11).