Oceny zawodników po meczu z Getafe

Jak grali nasi?

Real Madryt pokonał Getafe 2:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Kristobal, Leszczu, Mateo i Piwwwko. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 583 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 50 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrywa Sobol5. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy.

Kiko Casilla
Nie był zbyt pewny przy swoich wyjściach. Trudno mieć do niego pretensje o zachowanie przy straconym golu, ponieważ zamieszanie pod jego bramką było naprawdę spore. Być może położył się nieco za wcześnie i sam odebrał sobie szansę na interwencję. Nie był szczdególnie zapracowany i wydaje się, że zrealizował plan minimum.
Achraf Hakimi
Wystąpił w pierwszym składzie po raz drugi z rzędu i znowu nie zawiódł. Jednym z największych komplementów może być to, że zupełnie nie widać jego wieku i po prostu nie odstaje od reszty drużyny. Wczoraj spisał się nawet lepiej niż jego vis-à-vis na drugiej flance. Ba, wydaje się, że grał nawet lepiej niż Dani Carvajal przed przykrą diagnozą.
Nacho
Wrócił na środek defensywy i spisał się w miarę poprawnie. Razem z Sergio Ramosem wysoko naciskał na atakujących Getafe, by jak najszybciej odebrać piłkę, ale Nacho zapłacił za żółtą kartką. Nie zachwycił, ale na szczęśćie też nie zawiódł.
Sergio Ramos
Przed meczem zmagał się z poważnymi dolegliwościami, ale jak na kapitana przystało – przezwyciężył je i był gotów na rozegranie całego meczu na niezłym poziomie. Nie było idealnie. Jego wyprowadzenie piłki nie było najlepsze, popełnił też kilka mniejszych błędów w defensywie, ale wobec takich okoliczności jesteśmy w stanie zrozumieć ciut słabszą dyspozycję.
Marcelo
Nie był to jego mecz. W 32. minucie wdał się w niepotrzebny drybling, który mógł skończyć się golem dla gospodarzy. W ofensywie brakowało jego zapędów i aktywności, a nawet kiedy już się pojawiał w dobrej sytuacji, miał rozregulowany celownik. Dopiero wraca po kontuzji, więc niedługo powinno być dużo lepiej.
Lucas Vázquez
Solidnie przepracował ostatnie dwa tygodnie, ponieważ w przeciwieństwie do większości kolegów z drużyny nie pojechał na zgrupowanie reprezentacji. Niestety nie było tego widać. Miał problem z podejmowaniem optymalnych decyzji, różnorodność jego zagrań też była bardzo ograniczona. Tradycyjnie nie można mu odmówić waleczności – nikt nie był tak często faulowany co on, wspierał też Achrafa w defensywie. Z przodu było jednak za mało efektów.
Marcos Llorente
Poprawnie wykonywał swoje zadania. Niezbyt często posyłał piłki do napastników i raczej decydował się na bezpieczniejsze rozwiązania. Robił to jednak z odpowiednią skutecznością i wydaje się, że właśnie tego oczekiwał od niego trener. Wraz z upływem czasu powinien coraz lepiej komponować się z zespołem.
Toni Kroos
Zaliczył znacznie gorszą drugą połowę niż pierwszą. Zaliczył sporą liczbę strat jak na siebie. Pod nieobecność Modricia spoczywała na nim znacznie większa odpowiedzialność i Toni nie potrafił tego wykorzystać.
Marco Asensio
Od kilku tygodni jest cieniem samego siebie z początku sezonu. Z być może najważniejszego wtedy zawodnika stał się niestety dość przeciętny. Wczorajsze spotkanie skończył bez choćby jednego uderzenia czy podania kluczowego.
Karim Benzema
W dobrym stylu wrócił do pierwszej jedenastki. Już na początku meczu popisał się niezłą kontrolą nad piłką i odegrał do Ronaldo, który był bliski pokonania Guaity. Potem zaś Karim wykorzystał błąd obrońców i wyprowadził Los Blancos na prowadzenie. W drugiej połowie nieco zgasł, ale bez niego o zwycięstwo byłoby znacznie trudniej.
Cristiano Ronaldo
Ostatecznie to on zapewnił Królewskim trzy punkty, ponieważ zdobył drugą bramkę, jednak trudno nie przypomnieć sobie innej sytuacji z drugiej połowy, gdy nie trafił do pustej bramki. Na szczęście ostatecznie pojawił się wtedy, kiedy był potrzebny i ustalił wynik meczu.
Theo Hernández
Wszedł na ostatnie minuty i nie zachwycił, ale był dość aktywny i zaprezentował swoją szybkość. Zdobył nawet gola, który słusznie nie został uznany z powodu ewidentnego spalonego. Tak jak Marcelo wraca po kontuzji i powoli powinien odzyskiwać optymalną formę.