Królewscy odrobili 2 punkty do Barcelony

Katalończycy zremisowali z Atlético

Atlético Madryt zremisowało z Barceloną 1:1 po bramkach Saúla Ńígueza i Luisa Suáreza. Oznacza to, że Królewscy zbliżyli się do liderujących Katalończyków na dystans 5 oczek. Z kolei Rojiblancos znaleźli się na trzecim miejscu, dalej tracąc do Blaugrany 6 punktów.

Spotkanie na Metropolitano lepiej rozpoczęli gospodarze, a kilka groźnych strzałów oddał Griezmann. Po uspokojeniu się sytuacji w 21. minucie Saúl znalazł się przed polem karnym po akcji Filipe oraz Carrasco i bez zbytniego nacisku ze strony rywali zdobył bramkę przez uderzenie po długim słupku. Barcelona próbowała podnieść się po tym ciosie, ale miała trudności ze znalezieniem dobrej sytuacji do strzału. W drugiej połowie Atleti czekało na kontry, ale dobre wyjścia kilka razy złym podaniem marnował Griezmann. Ze strony Barcelony słupek dwa razy obił Messi, a mocny strzał z dystansu oddał także Suárez. W końcu wysiłki gości przyniosły skutek, gdy w 82. minucie Suárez wykorzystał dośrodkowanie Roberto i wbił piłkę głową z kilku metrów obok interweniującego Oblaka. Końcówka należała całkowicie do Barcelony, która miała kilka okazji na wygranie tego starcia.

Z czołówki swój mecz w ten weekend rozegrają jeszcze Betis i Valencia. Jeśli Nietoperze wygrają, to Real spadnie na trzecie miejsce. Z kolei za tydzień kolejno Valencia zagra z Sevillą, Barcelona podejmie Málagę, Atleti zmierzy się z Celtą w Vigo, a Królewskich czeka u siebie pojedynek z Eibarem.