REKLAMA
  • polski
  • english

Nie jesteś zalogowany! - Zaloguj się!

reklama

szukaj


 

aktualności

2017.10.12, godz. 20:15, Kristobal / elbernabeu.com

Albiol: Real Madryt naznacza cię na zawsze

Fot. Getty Images

Raúl Albiol, obrońca SSC Napoli, udzielił wywiadu hiszpańskiej agencji EFE, w której poruszył głównie temat jego etapu w Realu Madryt. Poniżej przedstawiamy zapis wypowiedzi byłego zawodnika Królewskich.

– To wielkie miejsce, z wielkimi celami. Obowiązek wygrywania wszystkiego to ogromna odpowiedzialność. To pomogło mi się rozwinąć piłkarsko, mogłem grać z najlepszymi na świecie. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem tam być, bo Real Madryt naznacza cię na zawsze. Kiedy ktoś widzi, że dany zawodnik grał w Realu Madryt, to patrzy na niego w zupełnie innym świetle. To niesamowite doświadczenie.

– Sergio Ramos przyszedł do Madrytu w bardzo młodym wieku i wszyscy wiedzieli, że będzie to obrońca na dekadę dla Realu i reprezentacji Hiszpanii. Stał się prawdziwą legendą Los Blancos, chociaż to jasne, że nie można być tego pewnym w wieku 19 lat. Ma wszystko, by dalej być najlepszym, tak na poziomie fizycznym, jak i mentalnym. To było jednak dla mnie jasne, że on zostanie legendą i wciąż ma jeszcze sporo czasu.

– Raphaël Varane to świetny partner. To jednak różni zawodnicy, ale moim zdaniem dobrze jest mieć dwóch środkowych obrońców różnych, zarówno pod kątem fizycznym, jak i technicznym. Świetnie się uzupełniają. W Realu Madryt mają świetną sytuację, jeśli chodzi o stoperów. Wystarczy tylko spojrzeć, jak wiele trofeów im dali i na jak wysokim poziomie grają. Varane jest w Madrycie od sześciu lat i zebrał sporo doświadczenia, to oczywiste, że się rozwinął. Jest również pierwszym wyborem w reprezentacji Francji, grał na EURO czy mistrzostwach świata. Obaj są w bardzo dobrym wieku, więc dla mnie temat środkowych obrońców jest zamknięty.

REKLAMA

Zobacz inne aktualności powiązane z gorącym tematem Sezon 2017/18

Komentarze

2017.10.13, godz. 09:30, Kadelski
Varane nie grał na EURO?!
2017.10.13, godz. 08:25, Quari44
Dokładnie... Jeszcze niedawno gość razem ze mną obchodził 18, a tu 6 lat minęło jak strzała... Czas zapierdziela...
2017.10.13, godz. 00:18, rivelino
Raúl Albiol właśnie mi uzmysłowił, że Rafael Varane jest już w Realu sześć lat. Czas płynie tak szybko, że człowiek się po prostu gubi. Dałbym nie więcej niż trzy lata.

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze!

REKLAMA

archiwum

gorące tematy

profil

Pamiętaj, że sposób wyświetlania Aktualności i Komentarzy zawsze możesz dostosować do swoich potrzeb!

- Twój profil -

reklama

Sklep Realu Madryt

dołącz do nasreklama