Bramka Césara Gelaberta na mundialu do lat 17

Hiszpania rozegrała już dwa mecze

W sobotę reprezentacja Hiszpanii do lat 17 rozpoczęła rywalizację na mistrzostwach świata. Na inaugurację przegrała z Brazylią 1:2. La Rojita objęła szybko prowadzenie, ale wypuściła je z rąk jeszcze w pierwszej połowie. W podstawowym składzie wyszło dwóch zawodników Realu Madryt – Víctor Chust i Moha Moukhliss. W drugiej części na murawie pojawił się jeszcze Pedro Ruiz. Antonio Blanco i, co bardziej zaskakujące, César Gelabert przesiedzieli całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Początek meczu był wymarzony dla Hiszpanii. Ferrán Torres zaatakował z prawego skrzydła, dograł piłkę w pole karne, a tam niefortunnie interweniował Wesley, wbijając futbolówkę do własnej bramki. Brazylia wyrównała w 25. minucie, a tym razem poważny błąd popełnił Diego Pampín. Piłka mu odskoczyła we własnym polu karnym, co z zimną krwią wykorzystał Lincoln. W doliczonym czasie pierwszej połowy Canarinhos wyszli na prowadzenie. Znakomitym podaniem popisał się Marcos Antônio, a na listę strzelców wpisał się Paulinho.

Pierwsza połowa należała do Brazylijczyków, którzy wypracowali sobie przewagę. Po zmianie stron role się zmieniły, przeważała Hiszpania, ale brakowało jej skuteczności. La Rojita nie była w stanie pokonać Gabriela po raz drugi i rozpoczęła zmagania na mundialu od porażki. W drugim spotkaniu tej grupy Niger pokonał Koreę Północną 1:0.

Brazylia - Hiszpania 2:1 (2:1)
0:1 Wesley 5’ (samobójczy)
1:1 Lincoln 25’
2:1 Paulinho 45+1’ (asysta: Marcos Antônio)

Brazylia U-17: Gabriel Brazão, Wesley, Vitão, Lucas Halter (Matheus Stockl 64’), Weverson, Victor Bobsin (Rodrigo Guth 60’), Marcos Antônio, Alan Souza, Brenner (Vitinho 71’), Paulinho, Lincoln.

Hiszpania U-17: Álvaro Fernández, Mateu Morey (Víctor Perea 34’), Hugo Guillamón, Víctor Chust, Moha Moukhliss, Álvaro García (José Alonso Lara 57’), Carlos Beitia, Diego Pampín, Ferrán Torres, Sergio Gómez (Pedro Ruiz 73’), Abel Ruiz.

W drugiej kolejce Hiszpania spisała się znacznie lepiej. Selekcjoner dokonał kilku roszad w składzie i w wyjściowej jedenastce znalazło się aż czterech madridistas – Víctor Chust, Antonio Blanco, Moha i César. La Rojita pewnie pokonała Niger i o awans do kolejnej rundy powalczy w ostatnim grupowym spotkaniu, które rozegra z Koreą Północną.

Hiszpania wyszła na prowadzenie w 21. minucie. Juan Miranda dograł piłkę z lewego skrzydła, obrońcy Nigru minęli się z futbolówką, co wykorzystał Abel Ruiz. Ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie. Hiszpania wykonywała rzut wolny, Abel otrzymał piłkę na jedenastym metrze i na raty pokonał Khaleda. Tuż przed przerwą na listę strzelców wpisał się César, który wykończył akcję po podaniu Sergio Gómeza. Piłkarz Barcelony w drugiej połowie do asysty dołożył bramkę. Trafił do siatki po strzale z dystansu. Miał przy tym trochę szczęścia, ponieważ piłka po drodze odbiła się od obrońcy rywali.

Hiszpania - Niger 4:0 (3:0)
1:0 Abel Ruiz 21’ (asysta: Juan Miranda)
2:0 Abel Ruiz 41’
3:0 César Gelabert 45+1’ (asysta: Sergio Gómez)
4:0 Sergio Gómez 82’

Hiszpania U-17: Álvaro Fernández, Mateu Morey, Hugo Guillamón, Víctor Chust, Juan Miranda, Antonio Blanco (Álvaro García 70’), Moha Moukhliss, Ferrán Torres, Sergio Gómez, César Gelabert (José Alonso Lara 79’), Abel Ruiz (Nacho Díaz 84’).

Niger U-17: Khaled Lawali, Farouk Idrissa, Djibrilla Ibrahim, Rachid Soumana, Ibrahim Namata, Yacine Wa Massamba (Kairou Amoustapha 77’), Habibou Sofiane, Kader Aboubacar, Karim Tinni (Hamid Galissoune 62’), Salim Abdourahmane, Ibrahim Boubacar.