Hiszpania wygrywa z Izraelem

Grało czterech <i>madridistas</i>

W ramach ostatniej kolejki eliminacji do mistrzostw świata w Rosji Hiszpania grała na wyjeździe z Izraelem i wygrała 1:0 po ładnej bramce Asiera Illarramendiego. La Roja zajmuje pierwsze miejsce w swojej grupie i może cieszyć się z pewnego awansu na przyszłoroczny mundial.

Julen Lopetegui postawił na bardzo eksperymentalny skład, chcąc zapewne przetestować niektórych zawodników, mając już wywalczoną pozycję lidera. Na murawie zameldowali się od pierwszych minut między innymi Nacho, Sergio Ramos czy Marco Asensio. Isco znalazł się na ławce, ale w 66. minucie zmienił Aduriza. Z kolei kapitan Królewskich nie wyszedł na drugą połowę i zastąpił go Iago Aspas.

Pierwsza część spotkania przebiegała w dość leniwym tempie, jako że obie drużyny już właściwie nie grały o nic. Blisko pokonania bramkarza Izrealu byli Marco Asensio i Sergio Ramos po strzałach z dystansu. Gospodarze również mieli swoje sytuacje i mogli schodzić na przerwę, prowadząc. Walka toczyła się głównie w środku pola, ale nic z tego nie wynikało ani dla jednych, ani dla drugich.

Po przerwie na placu gry nie zameldował się już Sergio Ramos, ponieważ Lopetegui postawił na jeszcze bardziej ofensywny wariant z kolejnym napastnikiem. Inny z przedstawicieli Królewskich, Nacho, spisywał się bardzo solidnie, do czego zresztą zdążył już przyzwyczaić. Marco Asensio starał się pokazać coś niekonwencjonalnego, ale nie był w stanie przedrzeć się przez obronę gospodarzy bez dość leniwie grających dzisiaj kolegów. Impas przełamał dopiero pomocnik Realu Sociedad, Asier Illarramendi, ładnym uderzeniem sprzed pola karnego, a mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla podopiecznych Lopeteguiego.

Izrael – Hiszpania 0:1 (0:0)
0:1 Asier Illarramendi 76'

Izrael: Harush; Keltjens, Tibi, Tal Ben Haim I, Davidzada; Natcho, Vered, Kabha (Bitton 67'); Atar (Benayoun 75'), Hemed, Melikson (Tal Ben Haim II 54').

Hiszpania: José Reina; César Azpilicueta, Nacho, Sergio Ramos (Iago Aspas 45'), Nacho Monreal; Sergio Busquets, Asier Illarramendi, Marco Asensio; Jonathan Viera, Aritz Aduriz (Isco 66'), Pedro (Callejón (76').