Chorwacja zagra w barażach, asysta Modricia

Islandia wygrała grupę I

Chorwacja pokonała Ukrainę 2:0 i zajęła ostatecznie drugie miejsce w grupie. Pierwszą pozycję obroniła Islandia, która pokonała dzisiaj Kosowo. Chorwaci o bilet do Rosji zagrają w barażach. Dzisiejsze spotkanie w Kijowie zapowiadało się bardzo interesująco, ponieważ obie drużyny miały szanse zarówno na bezpośredni awans, jak i na drugie miejsce. Ostatecznie nie był to widowiskowy pojedynek, ale Chorwaci osiągnęli swój cel. Luka Modrić rozegrał całe spotkanie i zapisał na swoim koncie asystę.

Początek pierwszej połowy należał do Chorwacji, ale nie wyniknęło z tego nic poza kilkoma stałymi fragmentami gry. Później do roboty wzięli się Ukraińcy i potrafili zepchnąć rywali do defensywy. Dwukrotnie niepokoili Subašicia. Po drugiej stronie Piatow nie musiał w pierwszej części obronić żadnego strzału. Bezbramkowy remis utrzymał się do końca pierwszej połowy i w tym momencie Chorwaci nie mogli być pewni udziału w barażach.

Po zmianie stron mecz nie nabrał szybkiego tempa, ale w końcu Chorwaci przełamali ukraińską obronę. Luka Modrić idealnie dorzucił piłkę na głowę Kramaricia, który nie miał problemów z wpisaniem się na listę strzelców. To było pierwsze celne uderzenie Chorwacji w tym meczu. Goście poszli za ciosem i w 70. minucie było już 2:0. Ponownie do siatki trafił Kramarić, ale tym razem dogrywał mu Rakitić. W odpowiedzi znakomitą szansę miał Jarmołenko, lecz nie udało mu się czysto uderzyć piłki. Gospodarze starali się o kontaktowego gola, lecz nie byli w stanie zaskoczyć rywali. Chorwacja natomiast skupiła się na utrzymaniu korzystnego wyniku i jej się to udało.

Ukraina – Chorwacja 0:2 (0:0)
0:1 Andrej Kramarić 63’ (asysta: Luka Modrić)
0:2 Andrej Kramarić 70’ (asysta: Ivan Rakitić)

Ukraina: Andrij Piatow, Mykoła Matwijenko, Jewhen Chaczeridi, Jarosław Rakicki, Ołeksandr Karawajew, Taras Stepanenko, Rusłan Rotań (Serhij Sydorczuk 69’), Jewhen Konoplanka, Marlos (Artem Biesiedin 78’), Andrij Jarmołenko, Denys Harmasz (Wiktor Kowałenko 66’).

Chorwacja: Danijel Subašić, Domagoj Vida, Dejan Lovren, Matej Mitrović, Šime Vrsaljko (Josip Pivarić 86’), Ivan Rakitić, Milan Badelj, Luka Modrić, Andrej Kramarić (Mario Pašalić 88’), Ivan Perišić, Mario Mandžukić (Marko Rog 90’).