/ Leszczu

Jak grali wypożyczeni i sprzedani?

Kolejne bramki Diego Llorente

W ostatnim tygodniu, między innymi z powodu europejskich pucharów, mieliśmy okazję dwukrotnie oglądać wielu zawodników wypożyczonych lub sprzedanych z Realu Madryt w ostatnim okienku transferowym.

Fábio Coentrão (Sporting CP)
W Lidze Mistrzów Sporting przegrał na własnym stadionie z Barceloną 0:1. Fábio wyszedł w podstawowym składzie i dobrze wypadł na tle swoich kolegów z defensywy. Katalończycy długo nie potrafili przebić się przez obronę Portugalczyków, aż w końcu piłkę do własnej siatki wpakował Coates. Coentrão mniej niż zazwyczaj angażował się w ofensywę, ale nic w tym dziwnego. Trener ściągnął go z boiska na kwadrans przed końcem.
Ocena WhoScored: 6,1/10

Kilka dni później Sporting grał bardzo ważny mecz w lidze z FC Porto. Coentrão nie mógł wystąpić w tym spotkaniu z powodu problemów mięśniowych. Pojedynek zakończył się bezbramkowym remisem.

Federico Valverde (Deportivo La Coruńa)
Urugwajczyk znalazł się w podstawowym składzie w meczu przeciwko Getafe. Pepe Mel, szkoleniowiec Deportivo, walczył w tym spotkaniu o utrzymanie posady, dlatego obecność Valverde w jedenastce jest dowodem na duże zaufanie trenera. Fede zagrał poprawnie, ale był w cieniu innych zawodników z zespołu. Galisyjczycy ostatecznie wygrali 2:1, a Valverde został zmieniony w 84. minucie.
Ocena WhoScored: 6,5/10
Ocena Asa: 1/3
Ocena Marki: 1/3

James Rodríguez (Bayern Monachium)
Kolumbijczyk nie zagrał z Herthą Berlin (2:2) i cały mecz spędził na ławce rezerwowych. W środku tygodnia w ostatnim spotkaniu Carlo Ancelottiego w roli trenera Bayernu wystąpił od pierwszej minuty przeciwko Paris Saint-Germain. W stolicy Francji nie zachwycił i w przerwie został zmieniony przez Kingsleya Comana. Bawarczycy przegrywali już wtedy 0:2. Ostatecznie mistrzowie Niemiec polegli 0:3, a James zaliczył bardzo słaby występ.
Ocena Kickera: 5/6 (1 – najlepsza, 6 – najsłabsza)
Ocena WhoScored: 6,0/10

Lucas Silva (Cruzeiro)
W miniony czwartek Cruzeiro sięgnęło po Copa do Brasil. W rewanżowym meczu finałowym pokonało Flamengo dopiero po serii rzutów karnych. Lucas przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych. Dostał szansę w ligowym spotkaniu z Corinthians. Wszedł na boisko na ostatni kwadrans, więc nie miał zbyt dużo czasu na zaprezentowanie swoich umiejętności.
Ocena WhoScored: 6,2/10

Philipp Lienhart (SC Freiburg)
Obrońca ma za sobą nierówny mecz. Jego drużyna może być zadowolona ze starcia z Hoffenheimem, ponieważ wygrała z niepokonanym dotąd zespołem 3:2. Lienhart nie zawinił przy golach rywala, warto natomiast wyróżnić, że wygrał mnóstwo pojedynków powietrznych. Ponownie zagrał 90 minut, do czego zdążył już nas przyzwyczaić.
Ocena Kickera: 4/6 (1 – najlepsza, 6 – najsłabsza)
Ocena Bilda: 3/6 (1 – najlepsza, 6 – najsłabsza)

Martin Ødegaard (Heerenveen)
Zagrał pełne 90 minut w ligowym meczu w Ajaksem, ale szybko będzie chciał o tym spotkaniu zapomnieć. Heerenveen nie było w stanie nawiązać walki z bardziej utytułowanym rywalem i przegrało 0:4. Martin był najbardziej aktywnym w ofensywie zawodnikiem swojego zespołu. Oddał aż pięć strzałów (dwa celne), ale nie zdołał pokonać Onany.

Vinícius Júnior (Flamengo) *
Flamengo przegrało w finale Copa do Brasil z Cruzeiro po rzutach karnych, a Vinícus, podobnie jak Lucas Silva, obserwował boiskowe wydarzenia z ławki rezerwowych. Dostał szansę na występ w ligowym starciu z Ponte Preta. Pojawił się na murawie w 63. minucie, był bardzo aktywny w ataki i miał sporo szczęścia, że nie zakończył meczu z poważną kontuzją. Po brutalnym faulu na nim, zawodnik rywali otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę (można to obejrzeć tutaj).
Ocena WhoScored: 6,3/10

Odeszli w letnim okienku transferowym
Álvaro Jiménez (Getafe CF)
Rozegrał całe spotkanie z Deportivo La Coruńa. Zaliczył udany występ, lecz jego zespół ostatecznie przegrał 1:2, mimo że wcześniej prowadził. Álvaro dużo musiał pracować w defensywie, przeprowadził niewiele akcji z przodu. Próbował nawet strzelać, ale nic dobrego z tego nie wyszło.
Ocena WhoScored: 6,4/10
Ocena Asa: 2/3

Álvaro Morata (Chelsea)
W ubiegłą środę The Blues mierzyli się na Wanda Metropolitano z Atlético. Były napastnik Realu Madryt wyszedł w pierwszym składzie i w drugiej połowie wpisał się na listę strzelców po dośrodkowaniu Edena Hazarda. W 82. minucie opuścił boisko, a za niego wszedł Michy Batshuayi, który w doliczonym czasie gry zdobył bramkę na 2:1 dla Chelsea i zapewnił jej zwycięstwo. Skrót tego spotkania możecie obejrzeć tutaj.
Ocena WhoScored: 7,7/10

W sobotnim hicie Premier League Chelsea podejmowała Manchester City i Morata ponownie pojawił się w wyjściowej jedenastce drużyny Antonio Conte. Jeszcze w pierwszej połowie musiał jednak zejść z boiska, ponieważ nabawił się kontuzji uda. Najprawdopodobniej będzie pauzować przez około sześć tygodni, ominą go zatem także spotkania reprezentacji Hiszpanii.

Danilo (Manchester City)
Pep Guardiola nie wystawił go w meczu Ligi Mistrzów przeciwko Szachtarowi Donieck. The Citizens wygrali to spotkanie 2:0. W meczu ligowym z Chelsea na Stamford Bridge pojawił się na murawie dopiero w doliczonym czasie gry i nie zaliczył nawet jednego kontaktu z piłką.

Diego Llorente (Real Sociedad)
W Lidze Europy Real Sociedad przegrał z Zenitem 1:3, ale Diego Llorente może zaliczyć ten mecz do udanych. Nie zawinił przy straconych golach, a do tego strzelił bramkę. To jego trzecie trafienie w tym sezonie w tych rozgrywkach. Znakomity dorobek, jak na środkowego obrońcę.

Na krajowym podwórku Baskowie rozegrali niezwykle interesujący mecz z Betisem. Spotkanie skończyło się ostatecznie remisem 4:4. Diego kolejny raz wpisał się na listę strzelców (skrót meczu i bramkę Llorente można zobaczyć tutaj. Ma już na koncie pięć goli w sześciu spotkaniach i jest najlepszym strzelcem swojego zespołu. W defensywie również spisywał się dobrze, raz wybijał nawet piłkę z linii bramkowej. Na ten moment jest najlepszym piłkarzem Realu Sociedad.
Ocena WhoScored: 7,5/10

Enzo Zidane (Deportivo Alavés)

Jorge Burgui (Deportivo Alavés)
Znalazł się poza kadrą swojego zespołu na mecz z Levante. Deportivo Alavés odniosło pierwsze zwycięstwo w tym sezonie i pokonało drużynę z Walencji 2:0.

Mariano Díaz (Olympique Lyon)
W czwartek jego zespół mierzył się u siebie z Atalantą w starciu fazy grupowej Ligi Europy. Mariano wybiegł w pierwszej jedenastce, ale nie był w stanie wpisać się na listę strzelców i nie miał wielkiego wpływu na końcowy rezultat meczu. Lyon zremisował 1:1.
Ocena WhoScored: 6,6/10

Znacznie lepiej pod względem indywidualnym było w niedzielę. Olympique grał z Angers i już w piątej minucie Mariano wpisał się na listę strzelców. Jego drużyna wyszła na dwubramkowe prowadzenie, ale po czerwonej kartce dla Marcelo opadli z sił i ostatecznie tylko zremisowali 3:3. Mariano grał do 55. minuty.
Ocena WhoScored: 7,6/10

Mario Hermoso (RCD Espanyol)
Środkowy obrońca Papużek zagrał na Santiago Bernabéu przeciwko Realowi Madryt i zanotował solidny występ. Kilka razy mierzył się z Cristiano Ronaldo i z większości tych pojedynków wychodził zwycięsko. Nie ponosi winy za stracone gole i może być zadowolony ze swojej postawy. Espanyol przegrał z Królewskimi 0:2.
Ocena Marki: 2/3

Pepe (Beşiktaş)
W Lidze Mistrzów zaliczył bardzo dobry występ w starciu z RB Leipzig. Jego drużyna wygrała 2:0, a Portugalczyk przyczynił się do zachowania czystego konta. W ten sposób Beşiktaş ma na koncie sześć punktów po dwóch kolejkach.
Ocena WhoScored: 7,3/10

W lidze Beşiktaşowi już się nie udało zagrać „na zero”. Stracili dwa gole i tylko podzielili się punktami z Trabzonsporem. Pepe nie przyczynił się do straty żadnej z bramek, ale kilka razy zgubił piłkę i nie był zbyt pewny na boisku.
Ocena WhoScored: 6,7/10

* – Vinícius Júnior nie jest wypożyczony z Realu Madryt. Królewscy zapewnili sobie usługi Brazylijczyka od sezonu 2019/2020. Do tego czasu pozostanie on zawodnikiem Flamengo.