/ Mateo, Kristobal

Jak grali wypożyczeni i sprzedani?

Hattrick Moraty i świetny występ Jamesa

W ostatnim tygodniu mieliśmy okazję dwukrotnie oglądać zawodników wypożyczonych lub sprzedanych z Realu Madryt w ostatnim okienku transferowym, ponieważ większość lig grała również w środku tygodnia, a inne występowały w pucharach krajowych.

Fábio Coentrão (Sporting CP)
W Pucharze Ligi obrońca dostał wolne od trenera i nie znalazł się nawet w meczowej kadrze. Sporting bezbramkowo zremisował z Marítimo. W weekend wrócił do podstawowego składu w spotkaniu z Moreirense. Nie popisał się przy straconym golu, a jego zespół stracił pierwsze punkty w sezonie.
Ocena WhoScored: 5,8/10

Federico Valverde (Deportivo La Coruńa)
W środę jego ekipa mierzyła się u siebie z bardzo słabym w tym sezonie Deportivo Alavés i zdołała odnieść skromne zwycięstwo 1:0. Urugwajczyk wyszedł na to spotanie na pozycji lewego pomocnika i spędził na murawie pełne 90 minut. Może być zadowolony ze swojego występu, ponieważ zaprezentował się bardzo solidnie i dał trenerowi pełne podstawy, by postawić na niego w meczu z Espanyolem.
Ocena WhoScored: 6,9/10
Ocena Asa:2/3
Ocena Marki:2/3

Z kolei w niedzielę Galisyjczycy grali właśnie z Papużkami na wyjeździe i zostali zdominowani, kończąc mecz z czterema straconymi bramkami i zaledwie jedną strzeloną. Federico znów wyszedł w pierwszym składzie i znów rozegrał pełne 90 minut, ale spisał się bardzo przeciętnie, co zresztą można powiedzieć o całej ekipie Deportivo.
Ocena WhoScored: 6,3/10
Ocena Asa:1/3
Ocena Marki:0/3

James Rodríguez (Bayern Monachium)
We wtorek Bayern mierzył się z Schalke 04 Gelsenkirchen i James wreszcie dostał szansę od pierwszej minuty. Spisał się znakomicie. Wywalczył rzut karny, zdobył bramkę i zaliczył bardzo ładną asystę przy trafieniu Arturo Vidala. Był bardzo aktywny i zaliczył najlepszy mecz od przenosin do Bawarii. Skrót jego występu znajdziecie tutaj.
Ocena Kickera: 1,0/6 (1 – najlepsza, 6 – najsłabsza)
Ocena Bilda: 1,0/6 (1 – najlepsza, 6 – najsłabsza)
Ocena WhoScored: 9,5/10

W weekend James nie dostał tak poważnej szansy i pojawił się na boisku dopiero w 85. minucie. Bayern zaledwie zremisował 2:2 z Wolfsburgiem, a Kolumbijczyk musi zaczekać na kolejną okazję do środy, gdy Bawarczycy zagrają z Paris Saint-Germain.
Ocena WhoScored: 6,4/10

Lucas Silva (Cruzeiro)
Opuścił ligowy mecz, ponieważ w poprzedniej kolejce obejrzał czerwoną kartkę. Jego koledzy poradzili sobie bez niego i wygrali 2:1 z Atlético Goianiense.

Philipp Lienhart (SC Freiburg)
Freiburg grał w środę u siebie z rozpędzonym Hannoverem, jednak drużyna Lienharta nie przestraszyła się i zremisowała 1:1. Środkowy obrońca nie zagrał wybitnie, ale nie popełniał poważniejszych błędów i zebrał nie najgorsze recenzje. Jego rola w drużynie z południa Niemiec nie ulega jednak zmianie. Może być spokojny o miejsce w wyjściowej jedenastce.
Ocena Kickera: 3,5/6 (1 – najlepsza, 6 – najsłabsza)

W sobotę Freiburg mierzył się na wyjeździe z Werderem Brema, a Lienhart oczywiście zagrał od początku meczu. W defensywie trudno mu cokolwiek zarzucić. Grał pewnie, a jego drużyna zachowała czyste konto. W 72. minucie mógł nawet wpisać się na listę strzelców, ale po jego strzale piłka odbiła się od słupka. Ostatecznie Freiburg zremisował 0:0.
Ocena Kickera: 4,0/6 (1 – najlepsza, 6 – najsłabsza)
Ocena Bilda: 3,0/6 (1 – najlepsza, 6 – najsłabsza)
Ocena WhoScored: 7,5/10

Martin Ødegaard (Heerenveen)
W tygodniu Heerenveen grało ponownie z Excelsiorem (wcześniej pokonało go w lidze 2:1). Ødegaard rozegrał całe spotkanie i znów jego drużyna wygrała 2:1. Martin zaliczył kolejne dobre spotkanie, chociaż pozostawał w cieniu swojego kolegi z zespołu – Zeneli.

W lidze Heerenveen ponownie wygrało 2:1, tym razem z Willem II Tilburg na wyjeździe. Martin znów znalazł się w podstawowym składzie. Rozegrał solidny mecz, chociaż bardziej błyszczeli jego koledzy. Norweg został zmieniony w 83. minucie, gdy trener skupił się na obronie korzystnego wyniku.
Ocena WhoScored: 6,7/10

Vinícius Júnior (Flamengo) *
W 1/8 finału Copa Sudamericana Flamengo pokonało Chapecoense 4:0 i awansowało do kolejnej rundy. Vinícius rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych, a na murawie pojawił się dopiero w 83. minucie, więc niewiele można napisać o jego występie.

Podobnie było w lidze. Flamengo podejmowało u siebie Avaí i zremisowało 1:1. Vínicus znów znalazł się wśród rezerwowych i wszedł na murawę w 77. minucie. Starał się, nie zaliczył ani jednego niecelnego podania, ale też niczym szczególnym się nie wyróżnił.
Ocena WhoScored: 6,2/10

Odeszli w letnim okienku transferowym
Álvaro Jiménez (Getafe CF)
Los Azulones mają za sobą naprawdę wspaniały tydzień. Wszystko zaczęło się od meczu na wyjeździe z Celtą. Álvaro rozpoczął go na ławce, ale pojawił się na placu gry w 56. minucie i pod koniec meczu wydatnie pomógł Getafe w wywiezieniu punktu z Balaídos, asystując Ángelowi Rodríguezowi. W doliczonym czasie obejrzał jeszcze żółty kartonik.
Ocena Asa:3/3

W niedzielę natomiast ekipa spod Madrytu zaskoczyła wszystkich, pewnie wygrywając u siebie z Villarrealem aż 4:0. Álvaro wyszedł w pierwszym składzie i spisał się bardzo dobrze, będąc motorem napędowym swojego zespołu, chociaż spotkanie zakończył bez bramki czy asysty.
Ocena WhoScored: 7,4/10

Álvaro Morata (Chelsea)
W środku tygodnia były napastnik Realu Madryt odpoczywał. Chelsea mierzyła się z Nottingham Forest w Carbao Cup (odpowiednik Pucharu Ligi) i pokonała ekipę z Championship aż 5:1. W weekend Hiszpan znakomicie poradził sobie natomiast w starciu ze Stoke City. Ustrzelił hattricka i poprowadził The Blues do bardzo wysokiego zwycięstwa 4:0. Skrót tego spotkania możecie zobaczyć tutaj.

Danilo (Manchester City)
W ubiegłą środę The Citizens grali na wyjeździe z West Bromwich Albion i wygrali 2:1. Danilo rozegrał cały mecz, jednak po godzinie gry przeszedł z prawej obrony na lewą, kiedy na boisku pojawił się Kyle Walker. Nie popełnił błędu przy straconym golu, niewiele pokazał też w ofensywie. Ma za sobą dość spokojny występ.

Diego Llorente (Real Sociedad)
Baskowie udali się na Ciutat de Valencia by zmierzyć się z Levante i byli w tym meczu faworytem. Natomiast drużynie z Walencji udało się wygrać 3:0, a Diego Llorente zaprezentował się bardzo słabo. Nie potrafił zapobiec pierwszym dwóm straconym bramkom, a w 88. minucie obejrzał drugą żółtą kartkę i w konsekwencji musiał opuścić boisko.
Ocena WhoScored: 5,1/10
Ocena Marki:1/3

W bardzo zaciętym i ekscytującym meczu z Valencią u siebie Real Sociedad przegrał 2:3 i spadł na 8. pozycję. Diego nie wystąpił w tym meczu, ponieważ był zawieszony za czerwoną kartkę.

Enzo Zidane (Deportivo Alavés)
W środę jego ekipa grała na wyjeździe z Deportivo La Coruńa i przegrała 1:0. Zidane nie podniósł się z ławki w tym meczu.

Z kolei w sobotę ekipa z Mendizorroza podejmowała Real Madryt i przegrała 1:2 po dwóch bramkach Daniego Ceballosa. Enzo nie znalazł się w kadrze na to spotkanie.

Jorge Burgui (Deportivo Alavés)
Alavés grało na wyjeździe z Depor, a Burgui wyszedł w pierwszym składzie. Nie pokazał jednak nic niezwykłego i trener postanowił go zmienić w 62. minucie.
Ocena WhoScored: 6,1/10

W sobotę zagrał przeciwko swojej byłej ekipie, Realowi Madryt, i wydać było, że się stara. Został solidnie poturbowany i zszedł z boiska w 66. minucie, zostawiając jednak dużo serca na placu gry.
Ocena WhoScored: 6,6/10

Mariano Díaz (Olympique Lyon)
Napastnik zakończył starcia z Apollonem i Paris Saint-Germain z zerowym dorobkiem bramkowym, jednak wrócił do strzelania w domowym spotkaniu z Dijon. Bardzo interesujący mecz zakończył się rezultatem 3:3, a jedyny gol byłego gracza Los Blancos padł po strzale z rzutu karnego. Łacznie oddał cztery uderzenia i zanotował dwa kluczowe podania. W 78. minucie opuścił boisko, jednak po jego zejściu rezultat nie uległ zmianie.
Ocena WhoScored: 7,3/10

Mario Hermoso (RCD Espanyol)
Papużki mają za sobą bardzo dobry tydzień. W czwartek mierzyli się na wyjeździe z Villarrealem i zdołali wyrwać Żółtej Łodzi Podwodnej bezbramkowy remis, do czego wydatnie przyczynił się Hermoso swoją dobrą postawą w obronie.
Ocena WhoScored: 7,1/10

W niedzielę natomiast Papużki podejmowały Deportivo La Coruńa i pewnie wygrały 4:1. Można mieć do Mario trochę pretensji za straconą bramkę, ale ostatecznie znów był jedną z pewniejszych postaci w defensywie, szczególnie, jeśli chodzi o wyprowadzanie piłki.

Pepe (Beşiktaş)
Rozegrał pełne 90 minut w gorących derbach Stambułu, w których Beşiktaş ostatecznie uległ Fenerbahçe 1:2. Sędzia pokazał aż dwanaście żółtych kartek i pięć czerwonych, ale żadna z nich nie powędrowała na konto Portugalczyka. Był jednym z najlepszych zawodników w drużynie i nie miał żadnego wpływu na stracone gole, ponieważ to jego koledzy sprokurowali dwa rzuty karne.

* – Vinícius Júnior nie jest wypożyczony z Realu Madryt. Królewscy zapewnili sobie usługi Brazylijczyka od sezonu 2019/2020. Do tego czasu pozostanie on zawodnikiem Flamengo.