Jak grali wypożyczeni i sprzedani?

Dobry występ Ødegaarda i czerwona kartka Silvy

Ostatni tydzień nie był najlepszy dla zawodników wypożyczonych z Realu Madryt, ponieważ większość z nich nie miała okazji pojawić się na boisku, a gdy już to robili – grali zwyczajnie słabo, jak Lucas Silva, który otrzymał czerwoną kartkę. Cieszy jednak coraz lepsza forma Martina Ødegaarda. Norweg stał się kluczowym piłkarzem Heerenveen.

Fábio Coentrão (Sporting CP)
W środku tygodnia nie grał w Lidze Mistrzów z Olympiakosem z powodu urazu, ale w weekend wróćił do pierwszego składu na mecz z Tondelą. Spędził na murawie 81 minut i zagrał całkiem poprawnie, ale po drugim golu dla Sportingu na oczach kamer pokłócił się z trenerem Jorge Jesusem i niedługo później został zmieniony. Lizbończycy wygrali 2:0.
Ocena WhoScored: 7,2/10

Federico Valverde (Deportivo La Coruńa)
Galisyjczycy w ostatniej kolejce grali na wyjeździe z Realem Betis i przegrali to spotkanie 1:2. Młody Urugwajczyk pojawił się na murawie w 54. minucie przy wyniku 1:1 i zaprezentował się bardzo solidnie. Tak wczesna zmiana sugeruje, że Valverde w najbliższych tygodniach być może dostanie szansę w pierwszym składzie.
Ocena WhoScored: 6,1/10
Ocena Asa: 1/3
Ocena Marki: 1/3

Lucas Silva (Cruzeiro)
Brazylijczyk nie będzie miło wspominał ostatniego meczu przeciwko Bahii. Co prawda jego drużyna wygrała u siebie 1:0, ale Lucas, który pojawił się na boisku w 75. minucie, już 8 minut później otrzymał czerwoną kartkę za głupi wślizg od tyłu w nogi rywala i zatrzymanie kontry przeciwnika.
Ocena WhoScored: 5,0/10

Philipp Lienhart (SC Freiburg)
W drugim wyjazdowym meczu Bundesligi w tym sezonie jego drużyna poniosła drugą dotkliwą porażkę. Tym razem udała się do Leverkusen, gdzie została rozbita aż 0:4. Austriak nie był jednak głównym winowajcą przy trafieniach Aptekarzy, jednak na pewno nie może zaliczyć niedzielnego spotkania do udanych.
Ocena Kickera: 5,0/6 (1 – najlepsza, 6 – najsłabsza)
Ocena WhoScored: 5,5/10

Martin Ødegaard (Heerenveen)
Norweg coraz lepiej czuje się w Eredivisie. W starciu z Excelsiorem był jednym z najlepszych zawodników na boisku. Zanotował najwięcej kluczowych podań i dryblingów. Nie zdobył gola ani nie zanotował asysty, ale był bardzo groźny dla bramkarza gospodarzy. Jego drużyna pokonała Excelsior 2:1 i jest na czwartej pozycji w tabeli. Kompilację udanych zagrań Norwega z tego meczu możecie zobaczyć tutaj.
Ocena WhoScored: 8,3/10

Vinícius Júnior (Flamengo) *
Jego ekipa podejmowała Sport Recife i udało jej się odnieść zwycięstwo 2:0, ale młody napastnik znów nie pojawił się nawet na boisku.

Odeszli w letnim okienku transferowym
Álvaro Jiménez (Getafe CF)
Los Azulones podejmowali Barcelonę i zagrali bardzo dobre spotkanie, chociaż w końcu przegrali z Katalończykami 1:2. Hiszpan zaczął mecz na ławce, ale pojawił się na placu gry w 54. minucie, zmieniając kontuzjowanego strzelca bramki i kilka razy błysnął umiejętnościami, chociaż nie miał zbyt wielu okazji do wykazania się.
Ocena WhoScored: 6,5/10
Ocena Asa: 2/3

Álvaro Morata (Chelsea)
W środku tygodnia niespodziewanie usiadł na ławce rezerwowych, ale w starciu Ligi Mistrzów z Qarabağ Ağdam jego drużyna poradziła sobie i pokonała mistrza Azerbejdżanu aż 6:0. Hiszpan wyszedł za to w pierwszym składzie w starciu z Arsenalem, ale nie miał zbyt dobrych okazji na pokonanie Petra Čecha. Nie oddał ani jednego celnego strzału, nie był szczególnie aktywny, a jego drużyna zawiodła. Raczej nie może być z siebie zadowolony, zwłaszcza że The Blues zaledwie zremisowali 0:0.
Ocena WhoScored: 6,3/10

Danilo (Manchester City)
Tym razem oba mecze The Citizens oglądał z perspektywy ławki rezerwowych. Pep Guardiola dwukrotnie postawił na ustawienie z czwórką obrońców, a na bokach defensywy wystąpili Kyle Walker i Benjamin Mendy. Manchester City wygrał z Feyenoordem na wyjeździe 4:0, a później dołożył do tego ligowe zwycięstwo z Watford (6:0).

Diego Llorente (Real Sociedad)
Były piłkarz Królewskich mierzył się w ostatniej kolejce własnie z Realem Madryt. Wyszedł w pierwszym składzie po ostatnich świetnych występach i zaprezentował się całkiem dobrze, ponieważ nie można go specjalnie obwiniać za żadną ze straconych bramek. W 36. minucie obejrzał żółty kartonik, a jego ekipa przegrała z Los Blancos 1:3.
Ocena WhoScored: 6,8/10

Enzo Zidane (Deportivo Alavés)
W ostatnim meczu Luísa Zubeldíi na stanowisku trenera ekipy z Vitorii Baskowie przegrali z Villarrealem u siebie 0:3. Enzo nie znalazł się w kadrze na to spotkanie.

James Rodríguez (Bayern Monachium)
Wyszedł w wyjściowej jedenastce Bawarczyków na starcie z Anderlechtem. Często ryzykował, szukał gry, próbował też prostopadłych podań – zanotował cztery podania kluczowe. Zszedł w 85. minucie i choć zakończył mecz bez gola czy asysty, można mówić o delikatnym progresie względem wcześniejszych potyczek. Jego drużyna pokonała Belgów 3:0.
Ocena Kickera: 3,5/6 (1 – najlepsza, 6 – najsłabsza)
Ocena Bilda: 4/6 (1 – najlepsza, 6 – najsłabsza)
Ocena WhoScored: 7,5

W Bundeslidze Kolumbijczyk oglądał zwycięstwo swojej drużyny z ławki rezerwowych. Carlo Ancelotti nie zdecydował się na prowadzenie go na boisko choćby na minutę. Bayern wygrał z FSV Mainz 4:0 po golach Thomasa Müllera, Arjena Robbena i Roberta Lewandowskiego (2).

Jorge Burgui (Deportivo Alavés)
Jego ekipa przegrała z Villarrealem 0:3. W przeciwieństwie do Enzo Zidane'a trener wziął go pod uwagę przy ustalaniu kadry meczowej, ale Hiszpan całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Mariano Díaz (Olympique Lyon)
W hicie szóstej kolejki Ligue 1 między Paris Saint-Germain a Lyonem były zawodnik Królewskich wyszedł w pierwszej jedenastce, jednak nie był w stanie wpłynąć na rezultat. Już w 63. minucie przy stanie 0:0 został zmieniony (jako pierwszy gracz gości), a ostatecznie paryżanie zwyciężyli 2:0 po samobójczych trafieniach Marcelo i Jérémy'ego Morela. Napastnik niczym się nie wyróżnił, oddał tylko jeden niecelny strzał i bardzo rzadko był przy piłce.

Mario Hermoso (RCD Espanyol)
Hiszpan ponownie wyszedł w pierwszym składzie Espanyolu, a jego przeciwnikiem tym razem była Celta Vigo. Mecz zakończył się wygraną Papużek 2:1, a obrońca zaprezentował się bardzo dobrze. Już w pierwszej minucie został uderzony w szczękę barkiem napastnika Galisyjczyków, ale później radził sobie bardzo dobrze z Maxim Gómezem.
Ocena WhoScored: 6,9/10

Pepe (Beşiktaş)
Środkowy obrońca wrócił na Estádio do Dragão, gdzie jego drużyna poradziła sobie z Porto 3:1. Portugalczyk zaliczył dobry mecz i zdecydowanie dominował w powietrzu. Gospodarze potrafili zdobyć tylko jedną bramkę, a Pepe był jednym z wyróżniających się zawodników.
Ocena WhoScored: 7,8/10

W meczu ligowym Pepe ponownie wyszedł w pierwszej jedenastce i utworzył parę stoperów z Garym Medelem. Beşiktaş szybko objął prowadzenie i spokojnie kontrolował przebieg meczu, dzięki czemu obrońcy nie mieli dużo pracy. Stoper zaliczył kolejny udany występ, a stambułczycy wygrali 2:0.
Ocena WhoScored: 7,1/10

* – Vinícius Júnior nie jest wypożyczony z Realu Madryt. Królewscy zapewnili sobie usługi Brazylijczyka od sezonu 2019/2020. Do tego czasu pozostanie on zawodnikiem Flamengo.