aktualności

2017.09.13, godz. 19:27, Mateo / realmadrid.com

San Lorenzo lepsze w koszykarskim starciu

Koszykarze Realu Madryt rozegrali trzeci sparing w okresie przygotowawczym. Ich rywalami byli zawodnicy San Lorenzo Almagro. Argentyńczycy okazali się nieco lepsi i ostatecznie wygrali (84:81). Mecz odbył się w miasteczku Arganda del Rey niedaleko Madrytu. W zespole Królewskich najwięcej punktów (16) zdobył Campazzo.

San Lorenzo od początku narzuciło wysokie tempo. Brylował Tucker, który w pierwszej kwarcie uzbierał trzynaście punktów. Do zespołu Królewskich dołączył Jonas Mačiulis. Litwin wrócił z już Eurobasketu, ponieważ jego reprezentacja odpadła w 1/8 finału po porażce z Grecją. Podopieczni Laso obudzili się w drugiej kwarcie, odrobili straty i wyszli na prowadzenie. Kolejny raz szansę na grę dostali wychowankowie – Garuba i Pantzar. Niestety, ostatnia kwarta w wykonaniu madrytczyków była bardzo słaba. Argentyńczycy byli skuteczniejsi i, po zaciętej końcówce, zdołali odnieść zwycięstwo. Już jutro koszykarze rozegrają kolejny sparing. Zmierzą się z zespołem San Pablo Burgos, który jest tegorocznym beniaminkiem w Lidze Endesa.

81 – Real Madryt (19+23+26+13): Campazzo (16), Yusta (7), Rudy (13), Thompkins (8), Ayón (4), Taylor (5), Causeur (10), Carroll (8), Reyes (5), Garuba (2), Pantzar (3), Mačiulis (0).

84 – San Lorenzo Almagro (26+15+18+25): Aguirre (2), Tucker (25), Deck (17), Mata (3), Justiz (10), Calfani (10), Vildoza (6), Sandes (11).