/ primeradivision.pl

Kolejna porażka Villarreal

Żółte Å?odzie Podwodne idą na dno?

W czwartkowym zaległym meczu 29. kolejki Primera Division Osasuna Pampeluna dosyć niespodziewanie pokonała Villarreal 3:2. Żółte Å?odzie Podwodne po raz kolejny udowodniły, że w lidze na wyjazdach nie radzą sobie najlepiej i porażka ta może kosztować ich miejsce w Lidze Mistrzów.

Na El Sadar to jednak goście objęli w 8. minucie prowadzenie, kiedy to Juana Elię strzałem z 30 metrów pokonał Marcos Senna, któremu podawał Diego Forlan. Osasuna ambitnie dążyła do wyrównania i jej wysiłki został nagrodzone w 40. minucie spotkania. Pierre Webo dostał piłkę w polu karnym, przerzucił ją nad obrońcą i z 8 metrów strzelił nie do obrony.

To dodało skrzydeł gospodarzom, którzy w 66. minucie wyszli na prowadzenie. Jose Reina obronił co prawda uderzenie Webo, lecz przy dobitce Juana Ortiza z siedmiu metrów był bezradny. Radość piłkarzy Javiera Aguirre nie trwała długo, bowiem po sześciu minutch i dośrodkowanu Javi Venty z bliska wyrównał Juan Pablo Sorin.

Decydująca o losach meczu akcja miała miejsce na minutę przed końcem. Z prawej strony dośrodkował Ortiz, a niepilnowany rezerwowy John Aloisi z paru metrów umieścił piłkę w siatce, zapewniając swojej drużynie komplet punktów.

Osasuna: Elía; Expósito, Cruchaga, Josetxo, Corrales; Moha (Ortiz, m.67), Puñal, Pablo García, Delporte; Webó (Aloisi, m.79) i Morales (Milosevic, m.79).
Villarreal: Reina; Venta, Gonzalo, Peña, Arruabarrena; Cazorla (Héctor Font, m.69), Senna, Riquelme, Sorín; Jose Mari (Figueroa, m.60) i Forlán (Calleja, m.88).

Osasuna Pampeluna - Villarreal 3:2
0:1 Marcos Senna 8 min.
1:1 Pierre Webo 40 min.
2:1 Juan Ortiz 67 min.
2:2 Juan Pablo Sorin 73 min.
3:2 John Aloisi 89 min.