Katastrofa

Castilla bez szans w starciu z rezerwami Deportivo

Rezerwy Deportivo rozbiły dzisiaj Castillę i potrzebowały do tego zaledwie niecałych dwudziestu minut. Podopieczni Solariego wydawali się nieobecni, nie potrafili przeciwstawić się rywalom. Ich gra wyglądała źle, nie byli w stanie zmniejszyć rozmiarów porażki, mimo że Galisyjczycy przez godzinę grali w osłabieniu. Niewiele brakowało, żeby Deportivo wygrało jeszcze wyżej. Dzisiejszy mecz był katastrofalny w wykonaniu Castilli. Solari otrzymał od władz klubu drugą szansę, ale jak tak dalej pójdzie, cierpliwość do Argentyńczyka się skończy.

Castilla wyszła na murawę, ale później gdzieś zniknęła. Wykorzystali to gospodarze, którzy strzelali jedną bramkę za drugą. Zaczęło się od trafienia Galána bezpośrednio z rzutu wolnego. Królewscy nie zdołali się pozbierać po stracie gola, a było już 0:2. Do siatki trafił Uxío. Galisyjczycy poszli za ciosem i podwyższyli prowadzenie, dzięki bramce Pinchiego. To był prawdziwy nokaut. Podopieczni Solariego nie potrafili nawiązać rywalizacji. W 32. minucie po ostrym ataku z boiska wyleciał Carlos López, ale nawet w dziesiątkę Deportivo potrafiło zaatakować. Castilla w tej części meczu stworzyła sobie właściwie tylko jedną sytuację, tuż przed przerwą. Strzał Tejero zdołał jednak zatrzymać One na linii pola karnego.

W przerwie Solari dokonał dwóch zmian w składzie i Castilla od początku drugiej połowy ruszyła do ataku. Deportivo nastawiło się na kontrataki i po jednym z nich Pinchi mógł zdobyć swoją drugą bramkę, ale posłał piłkę nad poprzeczką. Po upływie kwadransa znakomitą okazję miał Campuzano, lecz jemu też nie udało się pokonać Francisa. W 77. minucie Luca Zidane uratował zespół przed utratą czwartego gola, wygrywając pojedynek jeden na jednego z napastnikiem rywali. Deportivo wysoko pokonało Castillę i trzeba przyznać, że jest to wynik całkowicie zasłużony.

Deportivo Fabril – Real Madryt Castilla 3:0 (3:0)
1:0 Borja Galán 11’ (rzut wolny)
2:0 Uxío da Pena 15’
3:0 Óscar Pinchi 18’

Deportivo Fabril: Francis Odinaka, Blas Alonso, Steve One, Quique Fornos, Diego Caballo, Carlos López ( 32’), Eduardo Expósito, Óscar Pinchi (Gaizka Martínez 81’), Borja Galán, Bicho (Jorge Romay 64’), Uxío da Pena (Álvaro Queijeiro 36’).

Real Madryt Castilla: Luca Zidane, Sergio Reguilón, José León, Javi Sánchez, Álvaro Tejero (Luismi Quezada 46’), Álvaro Fidalgo (Toni Segura 61’), Jaime Seoane (Víctor Campuzano 46’), Adrián Mancebo, Arturo Molina, Cristo González, Dani Gómez.