Chorwacja przegrywa z Turcją

Luka i spółka komplikują sobie sytuację w grupie

W ramach 8. kolejki eliminacji do mistrzostw świata grupy I mierzyły się ze sobą reprezentację Turcji i Chorwacji. Gospodarze zwyciężyli 1:0 po bramce Tosuna i wciąż mają spore szanse na zakwalifikowanie się na mundial. W składzie Vatreni wystąpili Luka Modrić i Mateo Kovačić.

Pierwsza połowa przebiegała dość spokojnie, choć sam początek był piorunujący. Bardzo aktywni byli obaj pomocnicy Realu Madryt. Już po pięciu minutach Mateo mógł wyprowadzić swoją drużynę na prowadzenie, ale jego strzał z bliska instynktownie obronił turecki bramkarz. W 10. minucie z kolei, po stałym fragmencie gry wykonywanym przez Lukitę, w słupek trafił Milan Badelj. Chwilę później na prowadzenie mogli wyjść gospodarze, ale w świetnej sytuacji pomylił się Tosun. Przez całą pierwszą połowę obie ekipy starały się wygrać walkę w środku pola, a dobrze prezentowali się Modrić i Kovačić, jednak raczej dominowali Turkowie. Chorwaci częściej wychodzili z groźnymi kontrami, ale nic z tego nie wynikało.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Kovačić raz oddał mocne uderzenie zza pola karnego, ale zostało ono zablokowane. Swoimi rajdami imponował za to Modrić, który wchodził w defensywę Turków jak w masło, ale nie mógł liczyć na wykończenie akcji przez swoich kolegów w polu karnym. W 75. minucie Tosun zrehabilitował się za zmarnowaną okazję z początku meczu i dobił strzał z dystansu Özyakupa. Pod koniec spotkania Chorwaci wszystko postawili na jedną kartę, ale nie udało im się odrobić strat.

Niestety podopieczni Ante Cacicia skomplikowali sobie sytuację na dwa mecze przed końcem eliminacji. Punktowo zrównała się z nimi Islandia, a Turcja i Ukraina tracą do nich jedynie dwa punkty. Z pewnością warto będzie obserwować dalsze wydarzenia w grupie I, ponieważ zapowiada się walka do samego końca o bilet do Rosji.

Turcja – Chorwacja 1:0 (0:0)
1:0 Tosun 75'

Turcja: Babacan; Aythan, Topal, Söyüncü, Erkin; Çalhanoğlu, Şahin (Yokuşlu 87'), Özyakup, Turan (Mor 70'); Yilmaz (Tufan 82'), Tosun.
Chorwacja: Subašić; Vrsaljko (Čop 84'), Lovren, Vida, Pivarić; Modrić, Kovačić (Kramarić 71'); Brozović, Badelj, Perišić; Kalinić (Mandžukić 62').