/ marca.com

Rotacje po przerwie na reprezentacje

Szansa dla Casilli?

Po przerwie na reprezentacje – zmiany. Zidane wprowadził politykę rotacji w codzienne życie zespołu. Zmiany rozpoczęły się od meczów drużyn narodowych, ale później stały się czymś normalnym. Trener uważa, że trzeba odpowiednio dawkować wysiłek, dać szansę na odpoczynek zawodnikom grającym w reprezentacjach i, jednocześnie, nagradzać piłkarzy, którzy pracowali pod jego wodzą przez 8-10 dni podczas przerwy w rozgrywkach.

W poprzednim sezonie Zidane musiał sobie poradzić z czterema przerwami na reprezentacje – we wrześniu, październiku, listopadzie i marcu. Zrobił razem trzynaście zmian w wyjściowym składzie w porównaniu do meczów przed przerwą, czyli średnio dokonywał trzech roszad. Rotacje dotknęły nawet bramki. Po spotkaniach reprezentacyjnych w marcu Francuz postanowił dać odpocząć Keylorowi i postawił na Casillę w starciu z Alavésem. Navas zagrał wówczas w meczach z Meksykiem i Hondurasem, a po powrocie usiadł na ławce rezerwowych.

Danilo, Varane, Pepe i Isco również wtedy skorzystali na polityce rotacji i znaleźli się w pierwszym składzie na mecz z Alavésem na Santiago Bernabéu. Pięć zmian, podobnie jak po przerwie na reprezentacje we wrześniu. Mniej roszad dokonał w październiku (jedną) i w listopadzie (dwie). Niedługo przekonamy się, jakie decyzje podejmie w tym sezonie. Real Madryt zmierzy się z Levante w sobotę o 13. To może być moment dla Theo, Marcosa Llorente czy Kiko Casilli, ponieważ Keylor dołączy do drużyny jako ostatni.

Same zwycięstwa
Zidane bardzo dobrze zarządzał zespołem po przerwach na reprezentacje. W poprzednim sezonie wygrał wszystkie cztery mecze po meczach drużyn narodowych. Pokonał Osasunę (5:2), Betis (6:1), Atlético Madryt (3:0) i Alavés (3:0). Bezsporne zwycięstwa. Trener będzie musiał ocenić, w jakiej dyspozycji wrócą reprezentanci i na tej podstawie podjąć decyzje odnośnie starcia z Levante, po którym przyjdzie czas na inaugurację zmagań w Lidze Mistrzów.