Niemcy wygrali w końcówce z Czechami

Kluczowa asysta Toniego Kroosa

Reprezentacja Niemiec mierzyła się dzisiaj na wyjeździe w eliminacjach do mistrzostw świata w Rosji z Czechami. Podopieczni Joachima Löwa nie mają za sobą najłatwiejszej potyczki. Na praskiej Eden Arenie gospodarze postawili twarde warunki, a Germanie zdołali wygrać rzutem na taśmę. Zwycięskiego gola strzelił dla nich Mats Hummels, a co ważniejsze asystował mu Toni Kroos.

Wydawało się, że mecz nie będzie trudny, bo już w czwartej minucie gola dla Die Mannschaft zdobył Timo Werner. Piłkarz RB Lipsk wykorzystał świetne podanie Mesuta Özila i bez najmniejszych problemów pokonał Vaclíka. Prowadzenie 1:0 utrzymywało się zresztą przez większość spotkania.

Problemy wystąpiły pod koniec drugiej połowy, gdy potężnym i pięknym uderzeniem zza pola karnego Darida wpakował piłkę do siatki Ter Stegena. Futbolówka odbiła się od poprzeczki bramki i nie dała żadnych szans na udaną interwencję dla piłkarza Barcelony. Goście nie stracili jednak nadziei. W 88. minucie gry Toni Kroos wykonał rzut wolny zza pola karnego, wrzucając piłkę w szesnastkę na głowę Hummelsa. Dogranie pomocnika Realu było bardzo dobre, zaś uderzenie obrońcy Bayernu jeszcze lepsze. Tym sposobem Niemcy rzutem na taśmę uratowali trzy punkty.

Czechy – Niemcy 1:2 (0:1)
0:1 Werner 4' (asysta: Özil)
1:1 Darida 78' (asysta: Jankto)
1:2 Hummels 88' (asysta: Kroos)

Czechy: Vaclík; Novák, Suchý, Kalas; Jankto (89' Zmrhal), Bořil, Kopic (53' Krejčí), Gebre Selassie, Soucek; Darida, Krmencik (76' Kliment).

Niemcy: Ter Stegen; Kimmich, Hummels, Ginter, Hector; Brandt (61' Rüdiger), Stidl (67' Draxler), Özil, Kroos; Müller, Werner (79').