Pewne zwycięstwo Castilli

Królewscy pokonali Coruxo 3:0

Castilla pokonała Coruxo 3:0 i zdobyła pierwsze trzy punkty w tym sezonie. Gole strzelili Dani Gómez, Arturo Molina i Víctor Campuzano. Królewscy zaprezentowali się w Vigo bardzo dobrze i pewnie sięgnęli po komplet punktów. W drużynie zadebiutował Belman, ponieważ Luca Zidane został powołany do pierwszego zespołu. Javi zachował czyste konto, ale trzeba dodać, że gospodarze nie sprawili mu wielu problemów.

Pierwsza połowa nie wskazywała na to, że Castilla poradzi sobie z rywalami z taką łatwością. Królewscy nie potrafili przebić się przez obronę Coruxo. Próbowali pokonać Alberto strzałami z dystansu, bliski szczęścia był Óscar. Na przerwę obie drużyny schodziły przy bezbramkowym remisie, ale zaraz po zmianie stron Dani Gómez trafił do siatki, wykorzystując dośrodkowanie Reguilóna. Kilkadziesiąt sekund później Sergio do asysty mógł dodać bramkę, lecz zabrakło mu nieco precyzji.

Drugiego gola zdobył Molina, który znalazł się w odpowiednim miejscu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Na kwadrans przed końcem Solari wpuścił na boisko Campuzano. Napastnik odwdzięczył się już chwilę później, ustalając wynik meczu na 3:0. Królewscy rozegrali dzisiaj bardzo dobry mecz, nie dając szans Coruxo. Przerwy reprezentacyjne nie dotyczą trzeciej ligi, więc następna kolejka odbędzie się w przyszłym tygodniu. Castilla na stadionie Alfredo Di Stéfano podejmie Ponferradinę.

Coruxo – Real Madryt Castilla 0:3 (0:0)
0:1 Dani Gómez 46’ (asysta: Sergio Reguilón)
0:2 Arturo Molina 64’
0:3 Víctor Campuzano 79’ (asysta: Cristo González)

Coruxo: Alberto Domínguez, Rafa Mella (Quique Cubas 71’), Juampa, Pablo Crespo, Adrián Pazó, Alberto Campillo, José Higón, Antón de Vicente, Diego Silva (Pibe 71’), Álex Arias, Mateo Míguez.

Real Madryt Castilla: Javier Belman, Álvaro Tejero, Javi Sánchez, José León, Sergio Reguilón, Jaume Grau, Adrián Mancebo, Arturo Molina (Jaime Seoane 66’), Óscar Rodríguez, Dani Gómez (Víctor Campuzano 79’), Cristo González (Luismi Quezada 84’).