/ marca.com

Uwaga na Valencię na Bernabéu

Nietoperze wywoziły punkty w 3 z 5 ostatnich wizyt

Wizyta Valencii na Santiago Bernabéu to zawsze powód do zmartwień. Nietoperze świetnie czują się w Madrycie, a przy okazji ostatnich pięciu wizyt aż trzy razy wywozili ze stolicy punkty, co jest w zasięgu niewielu klubów. Co więcej, dwa ostatnie zwycięstwa w takich meczach Real odniósł przy minimalnej przewadze.

W ostatnich rozgrywkach ekipa Zizou do końca musiała walczyć o trzy punkty. Królewskich na prowadzenie wyprowadził Cristiano, ale w 82. minucie pięknym strzałem do remisu doprowadził Parejo. Można było spodziewać się już podziału punktów, ale indywidualna akcja Marcelo pozwoliła Realowi odzyskać prowadzenie oraz pozostać na czele walki o mistrzostwo.

Rok wcześniej spotkanie układało się doskonale dla gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie 2:0. Rodrigo skrócił dystans, ale odskoczyć Realowi pozwolił Cristiano. W 81. minucie na 2:3 trafił Gomes i losy tamtego starcia też ważyły się do samego końca.

Dwie ostatnie wizyty to dwie minimalne porażki, ale już trzy poprzednie spotkania to remisy. W ostatnim sezonie Ancelottiego Valencia prowadziła już 2:0, ale Królewscy potrafili doprowadzić do remisu. Rok wcześniej Real zdobył punkt dzięki bramce Cristiano w 90. minucie. Z kolei w rozgrywkach 2012/13 padł remis 1:1.